Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 grudnia 2023 r.
przez

4. Niedziela Adwentu, Rok B

1. W piątek zakończyliśmy kolejne rekolekcje adwentowe w naszym życiu. Dziękujemy wszystkim za obecność, słuchanie Słowa Bożego i przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św. Dziękujemy pracownikom kościelnym, osobom świeckim i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie rekolekcji.
2. Z racji Wigilii dzisiaj Msze św. tylko do południa o 7.00; 9.00; 10.30 i 12.00.
3. Starajmy się cały dzień, zwłaszcza wieczerzę wigilijną przeżyć prawdziwie po chrześcijańsku, by stała się okazją do umocnienia jedności w rodzinach. W Szczęść Boże znajduje się modlitwa, która winna towarzyszyć Wieczerzy Wigilijnej. Gorąco zachęcamy Parafian do rozpoczęcia wieczerzy tą modlitwą.
4. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterkami. Pasterki odbędą się o godz. 20.00 i 24.00.
5. Pasterki rozpoczynać się będą przy Żywej Szopce na zewnątrz świątyni. Po modlitwie, przy śpiewie kolędy wejdziemy do świątyni. Serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w Pasterkach.
6. Pasterkę dla dzieci o godz. 20.00 poprzedzi wystawienie jasełek w wykonaniu dzieci ze Scholi Magnificat o godz. 19.30, a pasterkę o północy poprzedzi śpiew kolęd od godz. 23.30 w wykonaniu Chóru Parafialnego i Zespołu Effatha.
7. Prosimy, aby dzieci i młodzież na Pasterkę o godz. 20.00, przybyły w strojach Aniołów, Pastuszków a także Mędrców ze Wschodu. Dzieci i młodzież w strojach zajmą miejsca przy samym ołtarzu.
8. Informujemy Parafian, że z racji późnej godziny zakończenia Pasterki o północy nie będzie Mszy św. w Boże Narodzenie w I dzień Świąt o godz. 7.00. W I i II dzień Świąt nie będzie również Mszy św. o godz. 19.00.
9. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy Żywą Szopkę. Żywa Szopka czynna będzie do 7 stycznia włącznie w godzinach 8.00 – 20.00.
10. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek.
11. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Śniadań Roratnich. Pełny wykaz firm i instytucji, które pomogły zorganizować Śniadania Roratnie znajduje się w Szczęść Boże.
12. Przedłużamy konkurs na rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Prace składamy do 02 stycznia włącznie w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu w czasie Orszaku III króli. Więcej informacji w Szczęść Boże.
13. Również w czasie Orszaku wręczone zostaną nagrody dla tych, którzy uczestniczyli w Roratach. Jeśli ktoś jeszcze nie oddał plansz, prosimy aby je przyniósł do zakrystii.
14. Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę, na sylwestrowe czuwanie. Wyjazd 31 grudnia o godz. 12.00, a powrót 01 stycznia również o 12.00. Koszt wyjazdu 120 zł. Zapisy u p. Romana Jakubiaka oraz w zakrystii. Więcej informacji o wyjeździe na tablicy ogłoszeń.
15. Po Mszach św. mammy możliwość nabycia parafialnego, ściennego kalendarza w cenie 10 zł., gdzie znajdziemy wiele zdjęć i informacji z życia naszej parafii. Na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni znajdziemy wiele publikacji i czasopism do dobrego przeżywania naszej wiary.
16. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
17. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
18. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł Krystyny Marszał – Jankowskiej: Małżeństwo – boskie przymierze. Zachęcamy do lektury.
19. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną. PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to