Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 kwietnia 2022 r.
przez

2. Niedziela Wielkanocna, Rok C
Dzisiaj w Uroczystość Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do następnej niedzieli. Ofiary w Tygodniu Miłosierdzia możemy składać do skarbon znajdujących się za ławkami.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
We wtorek 26 kwietnia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: „ Sens pytania o piekło i niebo”. Wykład poprowadzi ks. prof. Jan Przybyłowski z UKSW. Zachęcamy do udziału w wykładzie.
Również we wtorek o godz. 19.00 w naszej świątyni spotkanie młodzieży z klas II i starszych przygotowujących się do Bierzmowania.
Za tydzień w niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca i początek Nabożeństw majowych.
W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w Polsce XIII Tydzień Biblijny. Również za tydzień odbędzie się w naszej Ojczyźnie V Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
W poniedziałek 02 maja o godz. 16.30 w katedrze płockiej w czasie Uroczystych Nieszporów ku czci św. Zygmunta nastąpi zamknięcie procesu synodalnego na etapie diecezjalnym. Specjalne zaproszenie do udziału w tej uroczystości skierował Biskup Płocki. Pełny tekst zaproszenia znajduje się w Szczęść Boże.
Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 21 maja na XXVI Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Zapisy i wszelkie informacje w Szczęść Boże.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Prosimy ponownie zgłaszać chorych telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać osoby starsze lub chore które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajdziemy Słowo Przewodniczącego Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski na niedzielę miłosierdzia. Zachęcamy do lektury.
Zachęcamy również do zabrania nowego nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. artykuły: o Święcie Miłosierdzia Bożego, o Matce Bolesnej z Quito, o Błogosławionej Joannie Beretta Molla i inne.
Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to