Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 lipca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

17 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Jutro obchodzimy po raz drugi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust zupełny uczestnicząc fizycznie lub przez środki masowego przekazu we Mszy św.. Odpust zupełny mogą również uzyskać osoby, które odwiedzą osoby starsze i samotne. Gdy nie ma możliwości fizycznego spotkania z racji pandemii to można to uczynić przez portale internetowe. Zachęcamy serdecznie do odwiedzenia starszych i samotnych osób.
2. Jutro dzień swojego patrona obchodzi ks. kan. Krzysztof Kozłowski, który od roku posługuje w naszej parafii. Życzymy mu wielu łask Bożych, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
3. Od 8 lat funkcjonuje w naszej parafii fb. Zachęcamy do śledzenia parafialnego fb-a.
4. Do 28 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
5. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedzielę nie zostawiać samochodów na przykościelnych parkingach. Zostawienie samochodów uniemożliwia parkowanie samochodów uczestnikom niedzielnych Mszy św.
6. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
7. Rozpoczynamy zapisy do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
8. Rozpoczynamy również zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sierpca, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, którą zapoczątkował nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski.
9. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
10. W lipcu nieczynne jest biuro Parafialnego Zespołu CARITAS.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
12. Dzisiaj, jak informowaliśmy modlimy się za kierowców i podróżujących za przyczyną św. Krzysztofa. Modlimy się również o bezpieczeństwo na naszych drogach. Po modlitwie, Błogosławieństwie i poświęceniu kierowców, wyjdziemy na zewnątrz świątyni, gdzie przy głównej bramie odbędzie się pokropienie pojazdów wodą święconą. Prosimy aby kierowcy tam podjeżdżali od ul. Ks. Jaworskiego, by uchylili okna i odjeżdżali w stronę ul. Młodzieżowej. W czasie poświęcenia pojazdów w całej Polsce zbierane są ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy by mogli sprawnie docierać do wszystkich zakątków swoich placówek misyjnych. Będzie to nasza solidarność z kapłanami pracującym na misjach oraz nasze podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry. Każdy właściciel pojazdu otrzyma również okolicznościowy breloczek z modlitwą do św. Krzysztofa.
13. Modlitwa za kierowców i podróżujących.
PROBOSZCZ

Udostępnij to