Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 listopada 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 listopada 2019 r.
przez

34. Niedziela Zwykła (Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata), Rok C)

1. Kończymy rok liturgiczny. Dziś ostatnia niedziela i jednocześnie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Chcemy w szczególny sposób oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dlatego po Mszy św. o godz. 10.00 dokonamy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego NSPJ. Dzisiejsza uroczystość to także Dzień Patronalny Akcji Katolickiej.
2. Jutro o godz. 16.30 spotkanie dla osób należących do Kół Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych.
3. We wtorek 26 listopada o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa.: Temat spotkania “Misyjny wymiar Kościoła”. Wykład poprowadzi prof. UKSW ks. dr hab. Wojciech Kluj Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
4. W czwartek o godz. 17.00 w Duchowej Arce spotkanie dla osób przygotowujących śniadania roratnie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a po niej w domu parafialnym spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego.
6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Warszawy na Uroczystość Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik. Wyjazd w najbliższą sobotę 30 listopada o godz. 8.00. Powrót ok. 17.00. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapraszamy na pielgrzymkę członków Apostolatu Maryjnego oraz wszystkich chętnych. Zgłoszenia u Pani Ireny Drzewieckiej i Elżbiety Leszczyńskiej.
7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30, Wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna, o godz. 17.00 adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
8. Za tydzień, od pierwszej niedzieli Adwentu, rozpoczniemy kolejny, roczny cykl przeżywania tajemnic Bożego działania w świecie. Dziękujmy za miniony rok i prośmy, byśmy darowany nam jeszcze przez Boga czas przeżywali jako świadomi uczestnicy tajemnic zbawczych.
9. Od 27 kwietnia do 5 maja 2020 r. roku planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie, Budapesztu, Dubrownika, Zagrzebia, Esztergom, Split – Trogir, Jeziora Plitwickie – Zagrzeb – Ołomuńca i innych miejscowości na Bałkanach. Koszt pielgrzymki wynosi 2590 zł. Zaliczka wynosi 600 zł. Pozostała sumę wpłacamy na miesiąc przed rozpoczęciem pielgrzymki. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
10. Roraty w Adwencie, tak jak w latach ubiegłych odprawiane będą o godz. 6.30.
11. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 19 do 21 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Redemptorysta z Braniewa Ojciec Grzegorz Lachowicz.
12. Firmy lub osoby prywatne, które chciałyby przekazać pieczywo, bułki, słodycze, wędliny, owoce lub inne produkty niezbędne w organizacji Śniadań Roratnich, lub pieniądze na ich kupno proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
13. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok.
14. Pan organista i jego syn Marcin roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
15. Parafialny Zespół CARITAS serdecznie zaprasza wszystkich potrzebujących do skorzystania z kolejnej akcji WIESZAK. Akcja trwać będzie do piątku włącznie w godz. 10.00 – 17.00.
16. Po Mszach św. mamy możliwość nabycia kalendarza parafialnego na 2020 r. Możemy również nabywać różańce, modlitewniki, albumy i książki religijne.
17. Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. dobrym przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym.
18. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
19. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to