Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 lutego 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 lutego 2019 r.
przez

7. Niedziela Zwykła, Rok C
1. Jutro o godz. 16.30 w auli domu parafialnego spotkanie dla członków KŻR i wszystkich chętnych.
2. We wtorek 26 lutego o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: „ Dziedzictwo roku 966 w dziejach Polski”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Waldemar Graczyk. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
3. W piątek obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Zachęcamy do modlitwy za tych, którzy tyle wycierpieli, a wielu z nich oddało życie walcząc o wolną Polskę. O godz. 18.00 Msza św. o wieczny pokój dla Żołnierzy Wyklętych.
4. W czwartek kolejne spotkanie Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy tych, którzy już należą do tej formacyjno – modlitewnej grupy oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00, a potem w domu parafialnym na spotkanie ok. 18.45.
5. W piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
6. W piątek przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.30.
7. W sobotę przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.30 Msza św. i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzający.
8. W sobotę o godz. 8.00 kapłani zaniosą Komunię św. do chorych w ich domach. Będzie możliwość spowiedzi przed Wielkanocą.
9. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców w intencji dzieci. Po Mszy św. w auli spotkanie formacyjne.
10. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 17.00 wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
11. Za dwa tygodnie niedzielę w naszej parafii odbędzie się Sympozjum Naukowe poświęcone Społecznej Nauce Kościoła, organizowane przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej. Sympozjum rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.15, o godz. 12.30 w auli domu parafialnego. Sympozjum w tym roku poświęcone będzie mediom. Program sympozjum znajduje się w Szczęść Boże.
12. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się 9 marca.
13. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej, która funkcjonuje w domu parafialnym od poniedziałku do piątku. W poradni nieodpłatnie porad udzielają: doradca życia rodzinnego, pedagog, psycholog, specjalista od uzależnień, prawnik i ksiądz. Zachęcamy do korzystania z poradni rodzinnej, gdy coraz więcej problemów pojawia się z naszym życiu. Wykaz dyżurów i godziny przyjęć znajdują się w Szczęść Boże.
14. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowych w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
16. We wtorek dzień swojego patrona obchodzić będzie Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej Mirosław Milewski, w czwartek Biskup Senior Roman Marcinkowski a w sobotę ks. Radosław. Ogarnijmy naszą modlitwą solenizantów. Pod Twoją Obronę. …..
PROBOSZCZ

Udostępnij to