Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 marca 2019 r.
przez

3. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C

1. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00. Ten dzień obchodzony jest od kilku lat w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Jedną z bardziej skutecznych form obrony zagrożonego życia nienarodzonych jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą włączyć się do tego Dzieła, złożą jutro na każdej Mszy św. przyrzeczenia. Czyste formularze Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdują się na skarbonach.
2. Jutro o godz.16.30 w auli domu parafialnego spotkanie formacyjne dla KŻR
3. Jutro o godz. 19.00 w auli domu parafialnego spotkanie organizacyjne przed XV Festynem Rodzin. Zapraszamy członków rad parafialnych, rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różne grupy dziecięce i młodzieżowe oraz instytucje i organizacje społeczne, które chcą wziąć udział w festynie.
4. We wtorek 26 marca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Kościoły chrześcijańskie wobec LGBT”. Wykład poprowadzi redaktor Marcin Witan, szef Redakcji Ekumenicznej Polskiego Radia. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie. Zapraszamy również osoby, które do tej pory nie uczestniczyły w wykładach do zainteresowania się naszą propozycją i do wzięcia udziału w wykładzie.
5. W najbliższy piątek odbędą się w naszym mieście obchody Dnia Autyzmu. Obchody odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w godz. 10.00 -12.00. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.
6. Również w najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie Multimedialna Młodzieżowa Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę i refleksje do naszego kościoła.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 04 kwietnia. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach Ojców Rekolekcjonistów oraz módlmy się o stokrotne owoce Rekolekcji. Plan Rekolekcji podany jest w Szczęść Boże.
8. Zachęcamy serdecznie do dobrego i owocnego przeżycia Rekolekcji św. Jest to szczególny czas, który daje nam Pan Bóg. Już dzisiaj zapoznajmy się z programem Rekolekcji i uczestniczmy w taki sposób, w jaki proponują nam Rekolekcjoniści.
9. Spowiedź w czasie Rekolekcji od poniedziałku do czwartku. W niedzielę spowiedź św. tylko dla tych osób, które z racji wykonywanej pracy rzeczywiście nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach.
10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej (piątek o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.15 – dla dorosłych i o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali (w niedzielę o 16.45).
11. W każdą sobotę od 19 do 21 działa w naszym kościele tzw. Konfesjonał Młodych. Szczególnie w Wielkim Poście jest to okazja do pogłębionej spowiedzi i spokojnego przygotowania się świat.
12. Cały czas istnieje możliwość zapisywania się na trzy trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły na stronie edk.org.pl. Tam jest też możliwość osobistego zapisywania.
13. Terenowa Droga Krzyżowa to nasza propozycja dla tych, których przeraża dystans tradycyjnych EDK.
Zapraszamy na wspólną Terenową Drogę Krzyżową w najbliższą sobotę 30 marca. Zwartą kolumną przejdziemy wyznaczone 14 stacji z kościoła Maksymiliana przez Smardzewo i Sarbiewo i z powrotem do kościoła św. Maksymiliana. Ta droga krzyżowa będzie prowadzona przez ks. Radka i wędrować będzie wspólnie i wspólnie prowadzić rozważania. Wyruszymy o 15.00 – planujemy zakończyć ok. 21.00. Na tej drodze nie obowiązują zasady EDK – dystans to tylko nieco ponad 20 km. Zapisy u ks. Radka. Spotkanie dla uczestników TDK 28 marca 2019 w auli Domu Parafialnego o 19.00. Zapraszamy.
14. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 13.45. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w roku ubiegłym, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
15. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1969 i 1994 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 6 kwietnia, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
16. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
17. W kancelarii parafialnej lub zakrystii możemy składać fanty na loterię fantową w czasie festynu, który odbędzie się 9 czerwca.
18. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS w cenie 5 zł oraz świec zwanych paschalikami na Uroczystość Wigilii Paschalnej. Możemy nabywać również różne dewocjonalia.
19. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
20. Za tydzień w niedzielę, osoby ze Stowarzyszenia Bądźmy Razem, rozprowadzać będą ozdoby świąteczne.
21. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
22. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Okresowi Wielkiego Postu, oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, a w szczególności artykuł: „Nie ma nawrócenia bez przebaczenia”. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
23. Na stolikach za ławkami znajdują się rachunki sumienia, abyśmy mogli się dobrze przygotować do spowiedzi. Możemy je zabierać dla siebie lub znajomych składając dobrowolną ofiarę.
24. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i Szczęść Boże.
25. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

„Odzieżowa Pomoc”

Nasza parafia przystąpiła do programu – „Odzieżowa Pomoc” -zbiórka odzieży używanej.
Celem programu jest wspieranie słabszych, pokrzywdzonych i krzewienie idei społecznych poprzez zbieranie odzieży używanej.
Zachęcamy parafian, przyjaciół i sympatyków takich inicjatyw do zbierania i oddawania niepotrzebnej i zbędnej odzieży używanej, butów , zabawek i różnych innych tekstyliów.
Oddawane rzeczy powinny być :
-czyste
-poskładane
-zapakowane w reklamówki lub worki.
Odzież składamy do czerwonych pojemników oznaczonych logiem parafii i Fundacji Raoula Follereau na parkingu przed kościołem.
Środki pieniężne uzyskane w ramach programu „ Odzieżowa pomoc” parafia przekaże na rzecz budowy studni głębinowej Marianna w Kamerunie.

Udostępnij to