Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 października 2021 r.
przez

30. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie śp. ks. Krzysztofa, za przyjętą Komunię św. i modlitwę. Dziękujemy za okazaną duszpasterzom życzliwość w tych dniach. O modlitwę w intencji ks. Krzysztofa wciąż prosimy. W miniony piątek rozpoczęła się Msza św. gregoriańska w intencji śp. ks. Krzysztofa, która sprawowana jest w Płocku. Prosimy parafian o włączenie się w gregoriankę przez modlitwę i przyjętą Komunię św. Dziękujemy wszystkim przez całe życie okazywali życzliwość ks. Krzysztofowi, a szczególnie pracownikom Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, w którym ks. Krzysztof przebywał jako pacjent prze ponad 9 lat.
2. W najbliższy wtorek 26 października o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: ” “Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia”. Wykład poprowadzi dr Ewa Czaczkowska. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
3. Również w najbliższy wtorek o godz. 18.45 spotkanie przed Bierzmowaniem – uczniowie klas II szkół średnich i starsi.
4. W najbliższy czwartek dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Tadeusz Kulesza. Życzymy mu Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
5. Również w czwartek o godz. 18.00 Msza św., a potem spotkanie dla osób należących do Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
6. W najbliższą niedzielę ostatni dzień październikowego nabożeństwa różańcowego. Dziękujemy za udział i modlitwę dorosłym, dzieciom i młodzieży.
7. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian organizuje Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. Turniej odbędzie się w sobotę 6 listopada. Zapisy w kancelarii parafialnej.
8. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
9. Szukając oszczędności, miniony poniedziałek podpisane zostały umowy z firmą HYMON na budowę instalacji fotowoltaicznej na plebanii i Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. Instalacje mają zdecydowanie zmniejszyć koszta za energię w kościele i na plebanii.
10. Planujemy zorganizować w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka potrwa od jutra do 3 listopada. Zużyty sprzęt będziemy składać na parkingu przy plebanii. Wjazd naprzeciw stacji paliw przy ul. Północnej. Dochód z akcji przeznaczony zostanie dla płockich misjonarzy w Peru. Więcej informacji na plakatach i na ulotkach, które umieściliśmy na skarbonach.
11. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
12. Zachęcamy pacjentki w przedziale wieku 50-69 lat do badań mammograficznych. Badania są nieodpłatne i prowadzone są w szpitalu w Płońsku. Nie potrzebne jest skierowanie. Jedynym warunkiem jest 2 letni odstęp między badaniami.
13. Zwracamy się z serdeczną prośbą, abyśmy przybywali do świątyni w maskach ochronnych. Prosimy również o zaszczepienie się przeciw koronawirusowi. Nasza prośba podyktowana jest troską o zdrowie nas wszystkich.
14. Przy Centrum Zdrowia SZANSA w Płońsku mieszczącym się przy ul. Wiejskiej 25 B utworzony został Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży dedykujący swoje usługi dzieciom i młodzieży doświadczającym trudności natury psychologicznej, psychicznej i emocjonalnej. Więcej informacji w Szczęść Boże.
15. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
16. W naszej parafii odbędą się warsztaty Akademii Familijnej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się naszą propozycją. Więcej informacji o warsztatach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.

17. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.

18. Zachęcamy do śpiewu w scholi parafialnej i zespole muzycznym Effatha. Próby w soboty. Schola o godz. 10.00 a zespół o godz. 16.00.

19. Zachęcamy również chłopców do służby w gronie ministrantów.

20. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.

21. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.

22. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć kalendarz parafialny w cenie 6 zł, gdzie znajdziemy podstawowe informacje z życia liturgicznego naszej wspólnoty parafialnej. Znajdziemy tam również wiele zdjęć z naszych uroczystości, m.in. z uroczystości 40 lecia istnienia parafii.
23. Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowsze numer czasopisma Miłujcie się, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz świadectw nawróceń.
24. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.

PROBOSZCZ

Udostępnij to