Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 września 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

25. Niedziela Zwykła, Rok A

1. We wtorek 26 września o godz. 18.00 Msza św. w intencji uczestników Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prof. Wojciech Góralski. Po Mszy św. w auli domu parafialnego wykład inaugurujący ks. prof. zatytułowany: „Obowiązki i prawa wszystkich wiernych w Kościele”. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w to nasze dzieło, które trwa już 11 lat. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w ostatni wtorek miesiąca.
2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 16.45. O godz. 16.45 różaniec, a następnie odbędzie się procesja eucharystyczna. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
3. Zwracamy się do rodziców dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świetego i młodzieży przed Bierzmowaniem. To ostatni tydzień, w czasie którego możemy oddać deklaracje i zapisać się na listę przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. i przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
4. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.

5. Zachęcamy do zapisania się do grupy ministranckiej, scholii, zespołu muzycznego, chóru parafialnego i grupy młodzieżowej Na Maksa.

6. W sobotę 7 października w Smardzewie odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy członków KŻR do udania się do Smardzewa. Wyjazd autokaru o godz. 9.15 sprzed kościoła. Program pielgrzymki znajduje się w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej.
7. W sobotę 21 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.
8. Zwracamy się również z prośbą, w trosce o bezpieczeństwo, aby rodzice nie trzymały swoich dzieci na barierkach chóru.
9. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
10. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych “Bądźmy Razem” serdecznie zaprasza na kolejny kiermasz ciast, który odbędzie sie 1 października przy naszej parafii po każdej Mszy św. Dochód w całości zostanie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia.
11. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 02-09 marca 2024 r. Koszt pielgrzymki : 6 310 zł. Stali klienci : 5 990 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Przy zapisie wpłacamy 1500 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na miesiąc przed wylotem.
12. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
13. 6 i 7 października w naszej parafii odbędą się rekolekcje dla małżeństw i nie tylko dla małżeństw zatytułowane „Duchowe espresso”. Celem krótkich rekolekcji jest pomoc jak żyć szczęśliwie w małżeństwie i rodzinie. Rekolekcje poprowadzi znany ewangelizator Łuksza Plata. Więcej informacji o rekolekcjach na plakatach i w Szczęść Boże.
14. Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej organizuje wyjazd do Sokółki, św. ody i Augustowa w niedzielę 1 października na uroczystość poświęcenie figurki Matki Bożej Niepokalanej. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy członków stowarzyszenie i wszystkich chętnych. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr telefonów: 534 474 006; 600 640 920.
15. Przyjmowane są już intencje mszalne na 2024 r.
16. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

17. Chrzty w naszej parafii odbywają się w II i IV Niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 10.30. W pozostałe niedziele po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy aby rodzice zgłaszając chrzest przynieśli akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia chrzestnych, gdy chrzestni są z poza naszej parafii. Dopiero wtedy akt Chrztu będzie sporządzony. Chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Zgłaszamy się w nieprzekraczającym terminie 3 tygodni przed Chrztem.
18. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
19. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuł zatytułowany: Różaniec jest dla wszystkich oraz artykuły o Beatyfikacji Rodziny Ulmów, o La Salette, Rękopisy ks. Jerzego Popiełuszki oraz Cud pod Lepanto. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną.
PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to