Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

12 Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dzisiaj odbędzie się Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina w godz. 14.00 – 18.00. Zapisy na rajd również przed startem.
2. We wtorek 27 czerwca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: „Sobór Florencki”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Józef Grzywaczewski. Zachęcamy do udziału w wykładzie. Prosimy wszystkich o przyniesienie indeksów, gdyż to będzie ostatni wykład w roku akademickim 2022/23.
3. W czwartek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Również w czwartek dzień swojego patrona obchodzi Biskup Senior Piotr Libera i ks. Prefekt Piotr Wilkowski. Życzymy im Bożego Błogosławieństwa, oraz pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
5. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i różaniec wynagradzający.
6. Wyjście do chorych z Komunią św. o godz. 8.00. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00, potem Litania do Serca Pana Jezusa i procesja Eucharystyczna. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
8. W niedzielę po Mszy św. o godz. 17.30 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
9. W piątek uczniowie szkół podstawowych i młodzież ze szkół średnich zakończyli rok szkolny i katechetyczny. Prosimy aby ten rok zakończyli również spowiedzią i Komunią św. Spowiedź każdego dnia w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz w niedzielę.
10. Od dzisiaj aż do 03 września włącznie obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
11. Zachęcamy do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.
12. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła. Jeszcze raz prosimy o zachowanie stosownego i godnego stroju, gdy przekraczamy próg świątyni.
13. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na 3 dniową pielgrzymkę na Kielecczyznę od 30 czerwca do 2 lipca organizujemy. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i u ks. proboszcza.
14. Zachęcamy do wzięcia udziału w koloniach parafialnych w terminie 15 – 25 lipca 2023 r. Koszt kolonii wynosi 720 zł. Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się abyśmy mogli sfinalizować wyjazd. Po karty kwalifikacyjne na kolonie prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej i zakrystii. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
15. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że dnia 3 lipca 2023 r. o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej seminarium oraz na seminaryjnym Facebooku. W okresie podejmowania ważnych decyzji życiowych przez wielu młodych ludzi, otoczmy ich naszą modlitwą i dodajmy odwagi szczególnie tym, którzy odkrywają głos powołania do służby kapłańskiej i pragną pójść za Jezusem.

16. Polećmy Wszechmogącemu Bogu, przez pośrednictwo Matki Najświętszej i św. Piotra i Pawła, osobę i posługę Biskupa Seniora Piotra Libery i naszego Prefekta ks. Piotra Wilkowskiego, którzy w czwartek obchodzić będą dzień swojego patrona. Pomódlmy się również za dzieci i młodzież, aby wakacje były czasem odpoczynku, zbliżenia do Boga oraz by ten czas spędziły bezpiecznie. Pod Twoją obronę… PROBOSZCZ.

Udostępnij to