Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

4. Niedziela Wielkanocna, Rok B
1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych w naszej parafii, Ojczyźnie i Kościele Powszechnym.
2. W sobotę rozpoczynamy miesiąc Maryjny, jakim jest maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośbą do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie figur i krzyży przydrożnych.
3. Wszystkie spotkania, również te przy figurkach winny być przeprowadzane w reżimie epidemiologicznym.
4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
5. W sobotę Msza św. i różaniec wynagradzający o godz. 8.30.
6. W najbliższą sobotę z racji pandemii nie będzie tradycyjnego wyjścia z Komunią św. do chorych w ich domach. Do chorych udajemy się tylko na wyraźną prośbę chorych czy ich rodzin.
7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.10, potem Litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Z racji pandemii nie odbędzie się procesja eucharystyczna.
8. Z naszej świątyni transmitowane są Msze św. w każdą niedzielę o godz. 10.00.
9. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z obróbkami dekarskimi na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
10. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
11. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
12. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
13. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
14. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
15. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
16. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. następujące artykuły: „40 lat od zamachu na Jana Pawła II”, przybliżenie postaci św. św. Otylii i św. Rity oraz artykuł „Moc przebaczenia, siła modlitwy”. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
18. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to