Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 lipca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 lipca 2021 r.
przez

17 Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dzisiaj obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust zupełny uczestnicząc fizycznie lub przez środki masowego przekazu we Mszy św.. Odpust zupełny mogą również uzyskać osoby, które odwiedzą osoby starsze i samotne. Gdy nie ma możliwości fizycznego spotkania z racji pandemii to można to uczynić przez portale internetowe. Zachęcamy serdecznie do odwiedzenia starszych i samotnych osób. W Szczęść Boże znajdziemy Orędzie Ojca Świętego Franciszka na I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych oraz specjalna modlitwa.
2. Dzisiaj dzień swojego patrona obchodzi ks. Krzysztof Brzuska, przebywający obecnie w ZOL-u oraz ks. kan. Krzysztof Kozłowski, który od niedawna posługuje w naszej parafii. Życzymy im wielu łask Bożych, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna, Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Procesja Eucharystyczna. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
4. Od 7 lat funkcjonuje w naszej parafii fb. Zachęcamy do śledzenia parafialnego fb-a.
5. Do 29 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
6. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedzielę nie zostawiać samochodów na przykościelnych parkingach. Zostawienie samochodów uniemożliwia parkowanie samochodów uczestnikom niedzielnych Mszy św.
7. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przypominamy, że w tym roku z racji pandemii każdy może wziąć udział w pierwszym i ostatnim dniu pielgrzymki oraz w jednym z wybranych dni. Dla naszego rejonu ten dzień wypada 10 sierpnia. Wszelkie informacje w Szczęść Boże.
8. Rozpoczynamy zapisy do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
9. Rozpoczynamy również zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sierpca, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, którą zapoczątkował nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Wojciech Czajkowski.
10. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
11. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajduje się piąta część artykułu ks. profesora Ryszarda Knapińskiego z KUL-u poświęconego naszym witrażom oraz podobnym witrażom w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła w Würzburgu w Niemczech. Zachęcamy do lektury.
13. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z Kibeho w Rwandzie – Matka Słowa. W Szczęść Boże znajdziemy również Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie.
14. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu dzisiaj po Mszach św. składamy ofiary do puszek dla poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
15. Dzisiaj, jak informowaliśmy modlimy się za kierowców i podróżujących za przyczyną św. Krzysztofa. Modlimy się również o bezpieczeństwo na naszych drogach. Po modlitwie, Błogosławieństwie i poświęceniu kierowców, wyjdziemy na zewnątrz świątyni, gdzie przy głównej bramie odbędzie się pokropienie pojazdów wodą święconą. Prosimy aby kierowcy tam podjeżdżali od ul. Ks. Jaworskiego, by uchylili okna i odjeżdżali w stronę ul. Młodzieżowej. W czasie poświęcenia pojazdów w całej Polsce zbierane są ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy by mogli sprawnie docierać do wszystkich zakątków swoich placówek misyjnych. Będzie to nasza solidarność z kapłanami pracującym na misjach oraz nasze podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry. Każdy właściciel pojazdu otrzyma również obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.
16. Modlitwa za kierowców i podróżujących.
PROBOSZCZ

Udostępnij to