Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 listopada 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 listopada 2018 r.
przez

34. Niedziela Zwykła (Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata), Rok B)
1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Msza św. i spotkanie dla klas IV i rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
2. We wtorek 27 listopada o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa.: Temat spotkania “Ks. Peszkowski – świadek ocalały z Katynia. Niezwykła biografia.” Wykład poprowadzi prof. UKSW dr hab. Grzegorz Łęcicki. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
3. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a po niej w domu parafialnym spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego.
4. W piątek dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Andrzej Żywiałowski. Życzymy ks. Andrzejowi Bożego Błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej i życiu osobistym. Ogarnijmy również modlitwą ks. Andrzeja.
5. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i różaniec wynagradzający, a o godz. 8.00 wyjście do chorych z posługą kapłańską.
6. W sobotę o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie dla osób przygotowujących śniadania roratnie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
7. Za tydzień w niedzielę odbędzie się w naszej parafii Niedziela Powołań Kapłańskich. Kazania przez całą niedzielę głosić będą klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.
8. W niedzielę 02 grudnia o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do 17.00, potem adoracja wspólna i błogosławieństwo.
10. Za tydzień, od pierwszej niedzieli Adwentu, rozpoczniemy kolejny, roczny cykl przeżywania tajemnic Bożego działania w świecie. Dziękujmy za miniony rok i prośmy, byśmy darowany nam jeszcze przez Boga czas przeżywali jako świadomi uczestnicy tajemnic zbawczych.
11. Roraty w Adwencie, tak jak w latach ubiegłych odprawiane będą o godz. 6.30.
12. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 19 do 21 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. prałat dr Zbigniew Rostkowski– Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.
13. Firmy lub osoby prywatne, które chciałyby przekazać pieczywo, bułki, słodycze, wędliny, owoce lub inne produkty niezbędne w organizacji Śniadań Roratnich, lub pieniądze na ich kupno proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
14. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok.
15. Za tydzień będziemy mieli możliwość nabywania świec Caritas na stół wigilijny.
16. Pan organista i jego syn Marcin roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
17. Na skarbonach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty. Zachęcamy do nabywania czasopisma, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów.
18. Na skarbonach znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów. Zachęcamy do zabrania czasopisma i przekazania sąsiadom po przeczytaniu.
19. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
20. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to