Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 lutego 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 lutego 2018 r.
przez

2. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B

1. Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się Sympozjum Naukowe poświęcone Społecznej Nauce Kościoła, organizowane przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej. Sympozjum rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.15, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup płocki Piotr Libera. Pierwsze wykłady o godz. 12.30 w auli domu parafialnego.
2. Również dzisiaj w Parafii św. Ojca Pio o godz. 17.15 odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
3. Spotkanie formacyjne dla KŻR we wtorek 6 marca o godz.16.30 w auli domu parafialnego. Przepraszamy za zmianę.
4. We wtorek 27 lutego o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: „ Co nam zostało z wielkiego dziedzictwa nauczenia Św. Jana Pawła II”. Wykład poprowadzi prof. dr hab. Grzegorz Łęcicki. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
5. W czwartek obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Zachęcamy do modlitwy za tych, którzy tyle wycierpieli, a wielu z nich oddało życie walcząc o wolną Polskę. O godz. 18.00 Msza św. o wieczny pokój dla Żołnierzy Wyklętych.
6. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o obecność wszystkich ministrantów.
7. W czwartek kolejne spotkanie Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy tych, którzy już należą do tej formacyjno – modlitewnej grupy oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00, a potem w domu parafialnym na spotkanie ok. 18.45.
8. W piątek przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. W pierwszy piątek spowiedź w czasie Dróg Krzyżowych.
9. W sobotę przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.30 Msza św. i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzający.
10. W sobotę o godz. 8.00 kapłani zaniosą Komunię św. do chorych w ich domach. Będzie możliwość spowiedzi przed Wielkanocą.
11. Za tydzień w niedzielę
– o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli domu parafialnego.
– po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 16.45 Gorzkie Żale i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
12. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej (piątek o godz. 16.30 – dzieci, o godz. 17.15 – dorośli i o godz. 20.00 – młodzież i pracujący) oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali (niedziela o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież otrzymują specjalnie przygotowane obrazki, które wklejają na kartonach z Ojcem Pio otrzymanych na Drodze Krzyżowej.
13. W Wielkim Pości organizujemy dwie Ekstremalne Drogi Krzyżowe oraz Terenową Drogę Krzyżową. Odbędą się one 10 i 16 marca, a ich długość wynosić będzie: 20, 42 i 53 km. Więcej informacji o EDK w Szczęść Boże, na stronie internetowej parafii i fb. Zgłoszenia u ks. Radosława.
14. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się 10 marca.
15. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowych w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
16. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
17. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Okresowi Wielkiego Postu. Znajdziemy tam też artykuły poświęcone okresowi Wielkiego Postu, 160 rocznicy Objawień w Lourdes oraz nowej polskiej błogosławionej pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej. Zachęcamy do nabywania czasopisma. Na stolikach znajduje się również nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, który zawiera m.in. wywiad z aktorką Haliną Łabonarską oraz wywiad z Biskupem Markiem Solarczykiem o granicach w internecie. Znajdziemy tam też inne ciekawe artykuły. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazaniu go znajomym.
18. Za tydzień po Mszach św. będziemy mieli możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych w cenie 5 zł.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, marcowego numeru Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
20. Jak ogłaszaliśmy, dzisiaj w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. W chwili obecnej na misjach pracuje 2156 polskich misjonarzy w 100 krajach. Do skarbon ofiary możemy składać również przez cały tydzień.
21. Jutro dzień swojego patrona obchodzić będzie Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej Mirosław Milewski, w środę Biskup Senior Roman Marcinkowski a w piątek ks. Radosław. Ogarnijmy naszą modlitwą solenizantów oraz módlmy się za misjonarki i misjonarzy za których dzisiaj się modlimy i materialnie wspieramy. Pod Twoją Obronę. …..

PROBOSZCZ

Udostępnij to