Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 lutego 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

2. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B
1. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Dzieci, które przybędą na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali otrzymują książeczki, gdzie wklejają specjalne pamiątki /prezentacja książeczki/. Dzieci, które będą na wszystkich lub prawie wszystkich nabożeństwach otrzymają nagrody. W czasie Wielkiego Postu odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji w Szczęść Boże.
2. W zakrystii wywieszona jest lista stowarzyszeń i grup modlitewnych, które chciałyby poprowadzić rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 lub 20.00.
3. W naszej diecezji odbywa się peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w dniach od 24 lutego do 2 marca. W związku z peregrynacją organizowana jest pielgrzymka do Czerwińska 01 marca o godz. 16.00. Powrót ok. 20.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Program peregrynacji znajduje się na plakacie w gablocie.
4. We wtorek 27 lutego o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Wartość modlitwy w kontekście Wielkiego Postu”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Stanisław Urbański. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek. sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
6. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30. W Szczęść Boże umieściliśmy obietnice dane tym, którzy obchodzić będą 9 pierwszych piątków miesiąca.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i różaniec wynagradzający. W Szczęść Boże znajdziemy informacje dotyczące Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, o które to nabożeństwo prosiła nas Maryja w Fatimie.
8. W sobotę wyjście kapłanów do chorych z Komunią św. o godz. 8.00. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
9. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po niej spotkanie formacyjne.
10. We wtorek 5 marca o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas I.
11. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.30. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii.
12. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1974 i 1999 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 17 marca, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów.
13. Jutro dzień swojego patrona obchodzić będzie Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej Mirosław Milewski a w środę Biskup Senior Roman Marcinkowski. Ogarnijmy naszą modlitwą solenizantów.
14. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się na stolikach za ławkami.
15. Planujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 25 kwietnia – 4 maja 2024 r. W czasie pielgrzymki będziemy w Lourdes, La Salette i innych miejscowościach. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
16. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
17. Trwa zbiórka elektroodpadów, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Św. Stanisława Kostki w Afryce. Zużyty sprzęt A, G, D, sprzęt komputerowy, telewizory, wszelkiego typu baterie i inne temu podobne rzeczy składamy obok plebanii w wyznaczonym miejscu. Wjazd od ul. Północnej naprzeciw CPN-u. Pierwsza edycja zbiórki potrwa do jutra włącznie. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę. Szczegóły w Szczęść Boże i na fb.
18. Dziękujemy za ofiary złożone na aleję procesyjną wokół kościoła, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
19. Dziś w całej Polsce zbierane są dziś ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.
20. Komunikat Kurii Diecezjalnej Płockiej. PROBOSZCZ

Udostępnij to