Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 października 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 października 2020 r.
przez

30. Niedziela Zwykła, Rok A

1. W środę dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Tadeusz Kulesza i pan kościelny Tadeusz Chudzyński. Życzymy im Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
2. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a potem spotkanie dla osób należących do Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
3. W sobotę ostatni dzień październikowego nabożeństwa różańcowego. Dziękujemy za udział i modlitwę dorosłym, dzieciom i młodzieży.
4. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.45, 10.00; 17.30 i 19.00.
5. W najbliższą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja prywatna, o godz. 17.00 adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
6. W poniedziałek 02 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić za zmarłych wspomnianych w wypominkach jednorazowych. Wieczorem o godz. 17.00, jak w poprzednich latach, spotykamy się przy grobie ks. Romualda Jaworskiego, gdzie odmówimy różaniec za obydwu proboszczów za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II z okazji miesięcznego wspomnienia Jego śmierci. Dlatego, wyjątkowo, nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 20.20. Następnie, po zakończeniu modlitw na cmentarzu, przejdziemy do kościoła na Mszę św. za Parafian zmarłych w minionym roku. Zwyczajem poprzednich lat, na początku przypomnimy ich imiona i nazwiska – po odczytaniu każdego nazwiska przedstawiciel rodziny zaniesie, przygotowany przez nas, zapalony znicz przed ołtarz. Niektórzy nasi Parafianie zostali pochowani w innej parafii. W takiej sytuacji – jeśli rodzina chce, aby zostali oni włączeni do tej Mszy św. – należy nas o tym wcześniej powiadomić.

7. W sobotę 7 listopada w Płońsku rozpoczną się Wekendowe spotkania z Rodziną. Jest to kurs zatytułowany: Miłość małżeńska. Zapraszamy na warsztaty małżonków i rodziców. Więcej informacji w Szczęść Boże i na profilu fb.
8. Z racji pandemii w chwili obecnej zawieszone są spotkania przed Pierwszą Komunią św., Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych i Bierzmowaniem.
9. Zawieszone zostały również wykłady Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa.
10. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Siadajmy naprzemiennie. W związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną spowodowaną pandemią Biskup Płocki udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, dla wszystkich wiernych Diecezji Płockiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie. Pełny tekst dekretu znajduje się na tablicy ogłoszeń i fb. Zapoznajmy się z jego treścią.
11. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
12. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów: m.in. W blasku Eucharystii, Pomagamy zmarłym, przedstawiona jest sylwetka założyciela Rycerzy Kolumba, oraz wiele innych ciekawych artykułów.
13. Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowsze numer czasopisma Miłujcie się, poświęcony modlitwie i nawróceniu oraz spisanych jest wiele świadectw.
14. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
15. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z La Salette.
16. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to