Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 sierpnia 2019 r.
przez

21 Niedziela Zwykła, Rok C

1. W minionym tygodniu rozpoczęli pracę w naszej parafii następujący księża: ks. mgr Paweł Kowalski, który przybył do nas z Parafii św. Marcina w Zielonej k/Mławy oraz ksiądz mgr Wojciech Czajkowski z Parafii św. Jana Pawła II w Pułtusku. Witamy serdecznie Księży i życzymy, by się dobrze czuli wśród nas, by Pan Bóg pomnażał ich pracę duszpasterską swoim błogosławieństwem w naszej parafii.
2. Dzisiaj dzień swojego patrona obchodzi ks. kan. Ludwik Jasiński. Życzymy ks. kanonikowi dużo zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Ogarnijmy również modlitwą ks. Ludwika.
3. Dzisiaj odbędą się uroczystości związane z 99 rocznicą Bitwy pod Arcelinem. O godz. 11.30 Msza św. w Parafii św. Ojca Pio, a o godz. 12.45 dalsza część uroczystości w Arcelinie.
4. Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 10,00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 można się wpisać do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i podjąć jednorazową modlitwę ekspijacyjną wynagradzającą Jezusowi i Jego Matce za wszelkie profanacje. Więcej informacji w Szczęść Boże.
5. Jutro o godz. 16.30 w auli parafialnej spotkanie dla osób należących do Kół Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych.
6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. a potem spotkanie dla członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
7. W najbliższy piątek w Centrum Zdrowia Szansa odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
8. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 w naszej parafii rozpoczną się uroczystości patriotyczne związane z 80 Rocznicą wybuchu II wojny światowej.
9. Za tydzień pierwsza Niedziela Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu wyjątkowo o godz. 15.00. Potem adoracja prywatna. O godz. 17.00 adoracja wspólna, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
10. Od najbliższej niedzieli wznawia swoją pracę Duchowa Arka. To spotkania przy kawie, herbacie i cieście po każdej dopołudniowej Mszy św.
11. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
12. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współ uzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
13. Do 01 września włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
14. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
15. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
16. Organizujemy wyjazd 14 września do Włocławka na modlitewne czuwanie Polska pod Krzyżem. Wyjazd o godz. 8.00. Wyjadą 2 autokary z nocnym czuwaniem i bez nocnego czuwania. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
17. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia do ks. proboszcza. Wykaz osób, które już podjęły się adoracji wraz z grafikiem dni adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
18. Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 5-6 października. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
19. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
20. Od 15 sierpnia w kinach wyświetlany jest film Tajemnica Ojca Pio. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
21. Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Tajemnicy Krzyża. Znajdziemy tam również informację o spotkaniu Polska pod Krzyżem, które od będzie się 14 września we Włocławku. Zachęcamy do nabywania czasopisma.
22. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże umieściliśmy Słowo Biskupa Włocławskiego, do udziału w modlitewnym spotkaniu Polska pod Krzyżem, Apel Komisji Wychowania Katolickiego KEP do rodziców ws. deprawacji w szkołach oraz specjalne oświadczenie, które rodzice mogą składać w szkołach.
23. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to