Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 września 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

26. Niedziela Zwykła, Rok C

1. We wtorek 27 września o godz. 18.00 Msza św. w intencji uczestników Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prof. Wojciech Góralski. Po Mszy św. w auli domu parafialnego wykład inaugurujący ks. prof. Wojciecha Góralskiego zatytułowany: . „Synodalność znamieniem Kościoła”. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w to nasze dzieło, które trwa już 10 lat. Wkłady odbywają się w ostatni wtorek miesiąca.
2. W środę 28 września o godz. 15.00, Odnowa w Duchu Św. zaprasza na” Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast”. Wszelkie informacje znajdziemy pod numerem telefonu umieszczonym w naszym czasopiśmie Szczęść Boże.
3. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi a po niej różaniec wynagradzający.
4. Wyjście do chorych z Komunią św. w sobotę o godz. 8.00.
5. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Nowe osoby prosimy ponownie zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 16.45. O godz. 16.45 różaniec, w czasie którego modlić się będziemy o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci a następnie odbędzie się procesja eucharystyczna. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
7. Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochową członków, parafian i wszystkich Kochającą Królową Różańca Świętego w dniach 1 – 2 października 2022 r. Więcej informacji w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
8. W sobotę 8 października w Smardzewie odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy członków KŻR do udania się do Smardzewa. Wyjazd autokaru o godz. 9.15 sprzed kościoła. Program pielgrzymki znajduje się w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9. W sobotę 15 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.
10. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
11. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.
12. Zachęcamy do zapisania się do grupy ministranckiej, scholi, zespołu muzycznego, chóru parafialnego i grupy młodzieżowej Na Maksa.
13. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
15. W Szczęść Boże znajdziemy informacje dotyczące Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca.
16. Zachęcamy również do zabrania najnowszego nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy stepujące artykuły „Medjugorje, co wiemy do tej pory. Konfesjonał świata”, „Świat zawierzony Bożemu Miłosierdziu” i artykuł „Abp Zygmunt Szczęsny Feliński, patron na trudne czasy”. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
17. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania nowej publikacji, którą wydała nasza parafia poświęconej wybranym objawieniom Maryjnym z całego świata, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie naszych antresol. Mamy również możliwość nabywania publikacji Kolorowe Święte – to kolorowanka dla dzieci.
18. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
19. Informacja liturgiczna.
Osoby, które chcą i mają wewnętrzną potrzebę przyjmowania Pana Jezusa na klęcząco, jako wyraz szacunku i wiary w obecność Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, mogą to uczynić na klęczniku przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia. W pozostałych miejscach Komunia św. udzielania będzie na stojąco. Przypominamy wszystkim, że w świetle aktualnej nauki Kościoła, dopuszczalne jest zarówno przyjmowanie Komunii Świętej w postawie stojącej, jak i klęczącej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to