Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 grudnia 2018 r.
przez

W piątek rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Kolęda to spotkanie duszpasterza z wiernymi. Na to szczególne spotkanie składa się modlitwa oraz rozmowa dotycząca życia rodziny, katechizacji oraz przygotowania do sakramentów św. Rozmawiać będziemy również o duszpasterstwie rodzin, dzieci i młodzieży, o Różańcu Rodziców w intencji dzieci oraz o różnych inicjatywach duszpasterskich w naszej parafii. Każda rodzina otrzyma specjalny folder poświęcony Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, obrazek Matki Bożej Smardzewskiej wraz modlitwą w związku z koronacją obrazu koronami papieskimi 15 sierpnia 2019 r. oraz obrazki Bożonarodzeniowe.

W czasie kolędy rozmawiać będziemy także o sprawach materialnych. W kończącym się roku godnie uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości przez sprawowaną Mszę św., modlitwę naszą, postawienie Obelisku Niepodległości, zasadzenie Dębu Pamięci naszego ziomka zamordowanych strzałem w tył głowy w Katyniu oraz zorganizowanie koncertów patriotycznych. Prowadzone były również bieżące prace i duszpasterstwo.

Siostry i Bracia! W 2019 r. chciałbym umożliwić nam odmawianie modlitwy różańcowej tworząc Dróżkę Różańcową w naszym ogrodzie. Kontynuowane będą również działania na płaszczyźnie charytatywnej i społecznej przez różne inicjatywy i poprawianie jakości pomieszczeń, w których odbywają się spotkania. Jednocześnie pamiętamy o myśli z przed lat, księdza Romualda Jaworskiego i ks. Mirosława Tabaki, plastycznego zagospodarowania płaszczyzn balustrady chóru. Idea ta zaczyna się powoli konkretyzować.

Prosimy, aby w czasie kolędy na stolikach znajdował się krzyż, Pismo św., woda święcona i kropidło. Prosimy również, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty, indeksy, książeczki I piątków miesiąca, oraz zeszyty z pamiątkami niedzielnej Mszy św. W czasie wizyty duszpasterskiej oprócz ofiar na kolędę możemy również składać ofiary na zaplanowane prace w zbliżającym się roku. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

1. Porządek kolędy:
Piątek (28 grudnia) od 8.30 – Cieciórki i Płońsk ul. Graniczna (2 księży): jeden od ul. Granicznej od państwa Olszewskich, drugi od Kozimin, od Państwa Żebrowskich; Michowo i Kolonia Michowo- obie strony ulicy pomiędzy szosą na Ciechanów a Michowem – początek od Michowa (1 ksiądz); Szpondowo i Kolonia Szpondowo (1 ksiądz); Wycinki i Kownaty (1 ksiądz);

Sobota (29 grudnia) od godz. 8.30 domy jednorodzinne
– 1 ksiądz- ul. Szkolna: – początek od domów jednorodzinnych przy ul. Kopernika do ul. Grunwaldzkiej
– 1 ksiądz: ul. Zacisze i Nadrzeczna, a po zakończeniu kolędy ul. Szkolna od początku ul. Grunwaldzkiej
– 1 ksiądz – ul. Lipowa;
– 1 ksiądz – ul. Młodzieżowa: nr 1 i nr 2
– 1 ksiądz – ul. Młodzieżowa nr 3

Poniedziałek (31 grudnia) od godz. 8.30: Koziminy Stachowo (1 ksiądz); Koziminy Stare i Koziminy Nowe (1 ksiądz); domy jednorodzinne: ul. Grunwaldzka ( 1 ksiądz); ul. Jesionowa (1 ksiądz); ul. Młodzieżowa – prawa strona, – początek od Państwa Szumańskich w stronę miasta.

Środa ( 02 stycznia) od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa: nr 4, nr 6 i nr 7(1 ksiądz); nr 5 (2 księży); nr 8 (1 ksiądz ); nr 8A i nr 12A (1 ksiądz);

Będziemy wdzięczni jeśli na godz. 8.30 przyjadą po księży przedstawiciele wiosek. Już dziś dziękujemy z przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary kolędę i na zaplanowane prace w zbliżającym się roku, za życzliwe zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafialnych.

2. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności księdza prosimy ustalać telefonicznie.
3. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy.
4. Przy bocznym wejściu znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
5. W Uroczystość Trzech Króli odbędzie się w naszym mieście po raz szósty Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w Parafii św. Michała, a potem ze śpiewem kolęd i Słowem Bożym przejdziemy ul. Płocką, Rynek, Grunwaldzką i Młodzieżową do naszej świątyni. Więcej informacji o Orszaku na plakatach.
6. Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty i Miłujcie się oraz nasz parafialny kalendarz na 2019 r. z ważnymi informacjami.
7. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. Koszt podwójnego numeru Gościa Niedzielnego wynosi 8 zł.
8. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to