Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 grudnia 2019 r.
przez

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 grudnia 2019 r.

W sobotę rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Kolęda to spotkanie duszpasterza z wiernymi. Na to szczególne spotkanie składa się modlitwa oraz rozmowa dotycząca życia rodziny, katechizacji oraz przygotowania do sakramentów św. Rozmawiać będziemy również o duszpasterstwie rodzin, dzieci i młodzieży, o Różańcu Rodziców w intencji dzieci oraz o różnych inicjatywach duszpasterskich w naszej parafii. Każda rodzina otrzyma specjalny folder poświęcony Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, który zostanie ogłoszony Błogosławionym 6 czerwca 2020 r. na placu Zwycięstwa oraz św. Janowi Pawłowi II z racji 100 lecia urodzin. Otrzymamy również skróconą wersję Dzienniczka św. Siostry Faustyny, aby idea Bożego Miłosierdzia była żywa w naszych rodzinach a także obrazki Bożonarodzeniowe. W czasie kolędy rozmawiać będziemy także o sprawach materialnych. W kończącym się roku zbudowaliśmy Dróżkę Różańcową oraz prowadzone były bieżące prace i duszpasterstwo. Siostry i Bracia! Myślą księdza Romualda Jaworskiego było plastyczne wypełnienie płaszczyzn balustrady naszego chóru. W chwili obecnej pojawiło się wiele koncepcji. Są one konsultowane z Wydziałem Budownictwa i Sztuki Sakralnej Prześwietnej Kurii Diecezjalnej Płockiej. Mamy nadzieję, że te prace rozpoczniemy w zbliżającym się 2020 r. Moi drodzy! Kontynuowane będą również działania na płaszczyźnie charytatywnej i społecznej przez różne inicjatywy i poprawianie jakości pomieszczeń, w których odbywają się spotkania. Prosimy, aby w czasie kolędy na stolikach znajdował się krzyż, Pismo św., woda święcona i kropidło. Prosimy również, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty, indeksy, książeczki I piątków miesiąca, oraz zeszyty z pamiątkami niedzielnej Mszy św. W czasie wizyty duszpasterskiej oprócz ofiar na kolędę możemy również składać ofiary na zaplanowane prace w zbliżającym się roku. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
1. Porządek kolędy:
Sobota (28 grudnia) od godz. 8.30 domy jednorodzinne
– 1 ksiądz – ul. Grunwaldzka
– 1 ksiądz – ul. Jesionowa
– 1 ksiądz – ul. Lipowa;
– 1 ksiądz – ul. Młodzieżowa – prawa strona, – początek od Państwa Szumańskich w stronę miasta
– 1 ksiądz – ul. Baśniowa, Pogodna, Działkowa, Malownicza i Biedronki
Poniedziałek (30 grudnia)
od godz. 8.30: Koziminy Nowe i Koziminy Stare (1 ksiądz);
od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa: nr 1 i nr 2 (1 ksiądz); nr 3 (1 ksiądz); nr 5 (2 księży)

Już dziś dziękujemy z przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary kolędę i na zaplanowane prace w zbliżającym się roku, za życzliwe zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
2. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności księdza prosimy ustalać telefonicznie.
3. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy.
4. Przy bocznym wejściu znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
5. W Uroczystość Trzech Króli odbędzie się w naszym mieście po raz siódmy Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w naszej parafii odprawianej wspólnie przez proboszczów płońskich parafii, a potem ze śpiewem kolęd i Słowem Bożym przejdziemy ul. Kopernika i Szkolną do Parafii św. Ojca Pio. Więcej informacji o Orszaku na plakatach.
6. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się, gdzie znajduje się wiele świadectw.
7. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. PROBOSZCZ

Udostępnij to