Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 lipca 2020 r.
przez

17 Niedziela Zwykła, Rok A

1. W ostatni piątek otworzona została przy Domu Parafialnym JADŁODZIELNIA. To miejsce, gdzie każdy może przynieść żywność, której nam zbywa, a osoby, które takiej żywności potrzebują mogą ją zabrać. Na lodówce i półce obok lodówki, wywieszony jest regulamin JADŁODZIELNI. Chętnie korzystajmy z tego nowego dzieła, które jest pomyślane po to , aby nie marnować żywności – Daru Bożego. JADŁODZIELNIA czynna jest przez całą dobę.
2. W sobotę wypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o heroicznym bohaterstwie naszych przodków, w tamtym, tragicznym dla Polski czasie.
3. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzający.
4. Z racji pandemii nie będzie jeszcze wyjścia z Komunią św. do chorych w ich domach tak jak było dotychczas. Osoby, które jednak mimo pandemii, pragną przystąpić do Spowiedzi i Komunii św. prosimy o kontakt telefoniczny. Dopiero wtedy, udamy się z posługą kapłańską.
5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 16.45. Potem różaniec w intencji rodzin z racji 02 dnia miesiąca, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
6. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
7. W sobotę rozpoczniemy miesiąc sierpień, w którym – odpowiadając na prośbę biskupów polskich – chcemy powstrzymać się całkowicie od alkoholu, a swoim wyrzeczeniem wyprosić dar trzeźwości dla tych rodzin oraz osób, dla których pijaństwo stało się tragedią. Zatem, w imię miłości do naszych sióstr i braci, zwłaszcza dzieci, które przeżywają codzienny koszmar pijaństwa swoich bliskich, zachęcamy do podjęcia ofiary całkowitej abstynencji. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na sierpień, lub dłuższy okres. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współuzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
8. Trwają zapisy na Pielgrzymkę Duchową na Jasną Górę, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
9. Zachęcamy Parafian, do spacerów po parafialnym ogrodzie, gdzie znajduje się wiele kwiatów i krzewów.
10. Od 6 lat funkcjonuje w naszej parafii fb. Zachęcamy do śledzenia parafialnego fb-a.
11. Do 30 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
12. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedzielę nie zostawiać samochodów na przykościelnych parkingach. Zostawienie samochodów uniemożliwia parkowanie samochodów uczestnikom niedzielnych Mszy św.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł poświęcony Objawieniu Matki Bożej w Quito w Ekwadorze.
14. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Błogosławionej Matce Speranza, jednej z największych mistyczek XX w., oraz przyjaciółce Polski, o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o sanktuariach, które warto odwiedzić w czasie wakacji i inne ciekawe artykuły.
15. Na stolikach za ławkami znajduje się książka – album o Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej, która odbyła się w ubiegłym roku. W książce oprócz treści historycznej znajduje się wiele zdjęć, na których może i my jesteśmy. Koszt książki – albumu wynosi 25 zł. Zachęcamy do nabywania.
16. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
17. A teraz zaprezentowana będzie wspólnota świecka Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, działająca od dwóch lat w kilku parafiach naszej diecezji.
18. Dzisiaj, jak informowaliśmy modlimy się za kierowców i podróżujących za przyczyną św. Krzysztofa. Modlimy się również o bezpieczeństwo na naszych drogach. Po modlitwie, Błogosławieństwie i poświęceniu kierowców, wyjdziemy na zewnątrz świątyni, gdzie przy głównej bramie odbędzie się pokropienie pojazdów wodą święconą. Prosimy aby kierowcy tam podjeżdżali od ul. Ks. Jaworskiego, by uchylili okna i odjeżdżali w stronę ul. Młodzieżowej. W czasie poświęcenia pojazdów w całej Polsce zbierane są ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy by mogli sprawnie docierać do wszystkich zakątków swoich placówek misyjnych. Będzie to nasza solidarność z kapłanami pracującym na misjach oraz nasze podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry. Każdy właściciel pojazdu otrzyma również obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.
19. Modlitwa za kierowców i podróżujących.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to