Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 listopada 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

34. Niedziela Zwykła (Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata), Rok A)

1. Kończymy rok liturgiczny. Dziś ostatnia niedziela i jednocześnie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Chcemy w szczególny sposób oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dlatego po Mszy św. o godz. 10.30 dokonamy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego NSPJ. Dzisiejsza uroczystość to także Dzień Patronalny Akcji Katolickiej.
2. Dziś o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
3. W najbliższy wtorek 28 listopada o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
4. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a po niej w domu parafialnym spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
6. W piątek o godz. 10.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a od godz. 17.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi a po niej różaniec wynagradzający.
8. W sobotę wyjście kapłanów do chorych z Komunią św. o godz. 8.00. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
9. W Szczęść Boże znajdują się obietnice dane tym, którzy będą obchodzić pierwsze 9 piątków miesiąca a także warunki Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, do którego serdecznie zapraszamy.
10. Również w sobotę w naszej parafii odbędzie się Adwentowy dzień zamyślenia dla rolników i osób związanych z rolnictwem. Program znajdziemy w Szczęść Boże. Zachęcamy rolników do udziału w spotkaniu.
11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
12. Za tydzień, od pierwszej niedzieli Adwentu, rozpoczniemy kolejny, roczny cykl przeżywania tajemnic Bożego działania w świecie. Dziękujmy za miniony rok i prośmy, byśmy darowany nam jeszcze przez Boga czas przeżywali jako świadomi uczestnicy tajemnic zbawczych.
13. Roraty w Adwencie, tak jak w latach ubiegłych odprawiane będą o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci do domu parafialnego na Śniadania Roratnie.
14. Firmy lub osoby prywatne, które chciałyby przekazać pieczywo, bułki, słodycze, wędliny, owoce lub inne produkty niezbędne w organizacji Śniadań Roratnich, lub pieniądze na ich kupno proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
15. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 20 do 22 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ojciec Wojciech Jędrzejewski, Dominikanin. Ogarnijmy modlitwą ojca rekolekcjonistę i nasze rekolekcje.
16. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
17. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
18. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
19. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
20. Trwa zbiórka produktów spożywczych, słodyczy oraz chemii gospodarczej, które zostaną przewiezione przez harcerzy na Ukrainę. Prosimy o przynoszenie darów do specjalnie oznaczonych kartonów znajdujących się w domu parafialnym na parterze.
21. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
22. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuł zatytułowany: Błogosławiony Carlo Acutis – znak Boga dla młodego pokolenia wierzących, o wspólnotach modlitewnych za dusze w czyśćcu cierpiące i życiu pozagrobowym. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
23. Wychodząc ze świątyni możemy nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł i mniejsze w cenie 10 zł.
24. Możemy również nabywać kalendarz parafialnym, w którym znajdziemy wiele informacji dotyczących nabożeństw i uroczystości oraz wiele zdjęć.
25. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną. PROBOSZCZ

 

Udostępnij to