Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 lutego 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

1. Niedziela Wielkiego Postu, Rok A
1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Dzieci, które przybędą na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali otrzymają książeczki, gdzie wklejać będą specjalne pamiątki. Dzieci, które będą na wszystkich lub prawie wszystkich nabożeństwach otrzymają nagrody. Przygotowaliśmy również 2 trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, Więcej informacji w Szczęść Boże.
2. Dzisiaj na zakończenie rekolekcji dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. w Popowie k/Wyszkowa, dwaj nasi parafianie Tomasz Jasiński i Andrzej Zakrzewski po odpowiednim przygotowaniu otrzymają misję do udzielania Komunii św. Dziękujemy wszystkim szafarzom za pełnioną funkcję jaką jest roznoszenie Komunii św. chorym i starszym w każdą niedzielę, w pierwsze soboty miesiąca oraz pomoc przy udzielaniu Komunii św. w kościele. Dwaj szafarze: Janusz Rosiak i Józef Jatkowski z racji zdrowotnych w lutym br. zakończyli tę jakże ważną posługę. Dziękujemy im za wieloletnią pomoc. Pełny wykaz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. znajduje się w Szczęść Boże.
3. We wtorek 28 lutego o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Tajemnica śmierci w oczach Chrześcijanina”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Dariusz Pater. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
5. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający.
6. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Nowe osoby prosimy ponownie zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
7. W piątek 03 marca o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
8. W sobotę 04 marca w kawiarence w domu parafialnym o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla starszych ministrantów. Zapraszamy tych, którzy już należą do naszej wspólnoty, jak również i tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
9. Od 24 lutego w kinach wyświetlany będzie film OPIEKUN. To historia współczesnych bohaterów , w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
10. W sobotę 11 marca odbędzie się w Płońsku Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej. Więcej informacji o turnieju na plakatach.
11. W zakrystii wywieszona jest lista stowarzyszeń i grup modlitewnych, które chciałyby poprowadzić rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 lub 20.00.
12. We Wielkim Poście przeżywać będziemy Misje św., które odbędą się od 19 do 26 marca a poprowadzą je ojcowie Redemptoryści. Zachęcamy do modlitwy w intencji Misji św. Polecajmy w modlitwach Ojców Misjonarzy i nas samych.
13. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.30. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
14. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1973 i 1998 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 28 marca, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
15. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
16. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabywać publikacje Wielki Post. Nie zmarnuj szansy. Niech one posłużą nam do dobrego przeżycia tego szczególnego czasu.
17. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
18. Od 24 lutego w kinach wyświetlany będzie film OPIEKUN. To historia współczesnych bohaterów , w których Zycie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
19. W poradni rodzinnej nieodpłatną posługę podjęły osoby od mediacji rodzinnej oraz prowadzona będzie terapia w nurcie TSR. Zachęcamy do korzystania z nieodpłatnych porad udzielanych w poradni. Grafik działalności poradni znajduje się w Szczęść Boże.
20. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
21. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz na 2023 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
22. Za tydzień będzie możliwość nabycia Baranków Wielkanocnych, dzieła Caritas w cenie 8 zł, Pisma św. i modlitewników z dużym drukiem oraz innych dewocjonalii.
23. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Papieżowi Benedyktowi XVI, , św. Józefowi, św. Janowi Marii Vianney oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
24. Za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. Będzie to nasza wielkopostna jałmużna.
25. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
26. Ofiary złożone dzisiaj do puszek przeznaczone są na pomoc mieszkańcom Ukrainy.
27. Modlitwa do Matki Bożej Miłosierdzia o stokrotne owoce Misji św.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to