Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 maja 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 maja 2024 r.
przez

08. Niedziela Zwykła (Uroczystość Najświętszej Trójcy Św.), Rok b

1. W poniedziałek o godz. 19.30 w auli parafialnej spotkanie przed XVII Festynem Rodzin, który odbędzie się 16 czerwca. Na spotkanie zapraszamy członków Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, organizacji istniejących przy naszej parafii oraz rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różnych grupach m.in. ministranci, schola, harcerze i inne. Zapraszamy do organizacji również inne stowarzyszenia i organizacje.
2. We wtorek 28 maja o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Biblia, księga ciągle nowa. Mazowiecki biblista Stanisław Grzepski (1524-1570) i jego odkrycia”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Waldemar Linke. Zachęcamy do udziału w wykładzie.
3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem o 7.00, 10.00 i 10.30. O godz. 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji jest tradycyjna, więc i ołtarze ubieramy w miejscach, jak było do tej pory. Prosimy mieszkańców tych bloków, przy których znajdować się będą ołtarze o pomoc, aby ołtarze wyglądały jak najpiękniej. Prosimy również o obecność Asystę Procesyjną, dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunią św. oraz te, które Odnowiły Przyrzeczenia Chrzcielne a także dziewczynki do sypania kwiatkami. Bezpośrednio po zakończeniu Procesji odprawimy Mszę św. dla tych, którzy nie mogli być o 10.30. Wieczorem Msza św. o 17.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.
4. Od piątku do 6 czerwca, obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała, podczas której oddajemy cześć Panu Jezusowi w Procesji Eucharystycznej.
5. Za tydzień o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
7. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający.
8. W sobotę wyjście kapłanów do chorych z Komunią św. o godz. 8.00. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
9. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 16.45. Potem Różaniec, Litania do Serca Bożego i Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
10. W niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową a po niej spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
11. Zwracamy się z prośbą o składanie rzeczy na konkurs z nagrodami w czasie Festynu Rodzin 16 czerwca. Zwracamy się również do Pań o upieczenie ciasta. Fanty składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam też zgłaszamy chęć upieczeniu ciasta. Dochód z Festynu przeznaczony zostanie na kolonie dla dzieci i młodzieży w Bieszczadach.
12. Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA serdecznie zaprasza dzieci od 3 lat, młodzież i dorosłych do nauki w tej szkole. Zapisy od 01 czerwca. Więcej informacji o szkole w Szczęść Boże.
13. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym a od piątku w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
14. Zdjęcia z uroczystości Komunijnej można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak ) Płońsk ul. Szkolna 1.
15. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
16. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. i Odnowili Przyrzeczenia Chrztu św. oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej i asysty procesyjnej do sypania kwiatkami i noszenia szarf przy feretronach. Zgłoszenia u ks. proboszcza i ks. Marcina.
17. 01 czerwca organizowany jest wyjazd na Jasną Górę na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 80 zł. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
18. W niedzielę 09 czerwca odbędzie się Wiosenny Masowy Rajd Rowerowy do Ćwiklina w godz. 14.00 – 18.00. Zapisy na rajd w szkołach i w kancelarii parafialnej.
19. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
20. Organizujemy 3 dniową pielgrzymkę na wschodnie tereny Polski w dniach 26-28 czerwca. W ramach pielgrzymki odwiedzimy Loretto, Drohiczyn, Grabarkę, Pratulin, Kodeń, Kozłówkę, Wąwolnicę, Nałęczów, Kazimierz Dolny i inne miejscowości. Koszt noclegów, przejazdów, wyżywienia i biletów wstępu wynosi 750 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na 10 dni przed wyjazdem. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i u ks. proboszcza. Wyjazd o godz. 5.00 rano, powrót ok. 20.00.
21. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Św. Stanisława Kostki w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
22. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł p. Moniki Mari Brzezińskiej: „Pielęgnowanie miłości w małżeństwie”. Zachęcamy do lektury.
23. W Szczęść Boże umieściliśmy również obietnice Pana Jezusa dla tych, którzy będą obchodzić 9 pierwszych piątków miesiąca oraz warunki nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca, do którego to nabożeństwa zachęcała nas Maryja w Objawieniu w Fatimie.
24. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace. W chwili obecnej trwa budowa schodów granitowych przy Domu św. Siostry Faustyny.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to