Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 marca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

5. Niedziela Wielkiego Postu, Rok A
1. Kończymy piąte już Misje św. w 42 letniej historii naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu za to, że dał nam czas łaski i zbawienia. Za to, że to On nas gromadził w parafialnej świątyni, przemawiał ustami Misjonarzy i darował grzechy w konfesjonale, abyśmy ożywili naszą wiarę. Abyśmy zauważyli co jest w naszym życiu najważniejsze.
2. Po Bogu naszą wdzięczność składamy naszym misjonarzom: ojcu Grzegorzowi i Janowi. Dziękujemy za osiem dni przeżytych razem z nami, na Płońskiej Ziemi. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże, modlitwę i świadectwo wiary, które umacniało nas w naszej wierze. Dziękujemy za wielką gorliwość. Życzymy ojcom wielu Łask Bożych w życiu zakonnym, kapłańskim, misyjnym i osobistym. Dziękujemy i życzymy Szczęść Boże.
3. Dziękujemy również spowiednikom, którzy przybywali i jednali nas z Bogiem w Sakramencie Pokuty.
4. Dziękujemy Dyrekcjom Szkół i Przedszkoli, nauczycielom, służbie liturgicznej, katechetom, pracownikom kościelnym, osobom świeckim i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Misji św.
5. Dziękujemy młodzieży z Torunia za świadectwa, które złożyli i byli z nami przez 2 dnia.
6. Dziękujemy p. Aldonie Ziółkowskiej i jej córce za prowadzenie śpiewu w czasie Misji św.
7. Dziękuję za wszelką pomoc przy organizacji Misji św.: Parafianom, Strażakom, Harcerzom, Policji i Straży Miejskiej.
8. Dziękuję panu Grzegorzowi Smardzewskiemu za wykonanie Misyjnego Krzyża, który będzie przypominał o tym zbawczym wydarzeniu.
9. Dziękujemy i Wam Drodzy Siostry i Bracia za to, przybywaliście do naszej świątyni by jak najlepiej przeżyć ten święty czas przez słuchanie Słowa Bożego i przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św.
10. W poniedziałek 27 marca o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie przed XVI Festynem Rodzin, który odbędzie się 4 czerwca. Na spotkanie zapraszamy członków Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, organizacji istniejących przy naszej parafii oraz rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różnych grupach m.in. ministranci, schola i inne. Zapraszamy te organizacje i stowarzyszenia, które brały udział w organizacji festynów sprzed pandemii.
11. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na loterię fantową, które możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
12. Do wtorku włącznie możemy zgłaszać jubileusze małżeńskie 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
13. We wtorek 28 marca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Męka naszego Pana Jezusa Chrystusie w sztuce”. Wykład poprowadzi ks. prof. UKSW dr hab. Norbert Mojżyn. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
14. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie przed Bierzmowanie dla uczniów klas II i starszych.
15. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie przed Uroczystością Jubileuszy Małżeńskich.
16. W najbliższy piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa do Czerwińska i druga trasa dookoła Płońska z zakończeniem przy Parafii św. Ojca Pio. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele. Zgłoszenia na stronie internetowej EDK. Więcej informacji w Szczęść Boże.
17. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie przed Chrztem św., który odbędzie się we Wigilię Paschalną i w I Dzień Świąt.
18. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający.
19. W sobotę nie będzie wyjścia do chorych, bo chorych odwiedziliśmy przed rozpoczęciem Misji św. Ci chorzy, którzy jednak chcieliby mieć wizytę kapłana nich zadzwonią do kancelarii parafialnej.
20. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 16.45. Potem Gorzkie Żale i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
21. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcić na wszystkich Mszach św. Natomiast procesja z palmami wokół kościoła odbędzie się o godz. 12.00.
22. W niedzielę Palmową przy ołtarzu wystawiony będzie kosz, gdzie dzieci składać będą skarbonki Caritas, które niesione będą w procesji z darami we Wielki Czwartek.
23. W niedzielę Palmową w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 17.30 różaniec w intencji rodzin i o potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci za przyczyną św. Józefa i św. Jana Pawła II, a o godz. 20.45 przy obelisku na Piaskach rozpocznie się Marsz „Wdzięczność i Pamięć”. Zakończenie Marszu w murach budującego się kościoła w Parafii św. Ojca Pio o godz. 21.37.
24. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenie u ks. proboszcza.
25. W kwietniu w naszej parafii odbędą się warsztaty zatytułowane Przebaczenie uzdrawiająca moc. Zachęcamy do udziału w warsztatach. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w Szczęść Boże.
26. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
27. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb, butów i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
28. Przy wyjściach ze świątyni możemy również nabywać publikacje dotyczące Wielkiego Tygodnia oraz paschaliki na Wigilię Paschalną.
29. Trwają zapisy do programu „12 kroków”, które będą odbywać się od maja w salce parafii. Wszystkich chętnych, którzy zmagają się z uzależnieniem, chcą uporządkować swoje życie, serdecznie zapraszamy. Program 12 kroków jest skierowany zarówno dla tych, którzy już nie mają siły żyć, są przytłoczeni codziennością, jakimś zniewoleniem, jak i dla tych, którzy chcą lepiej poznać siebie i rozwinąć relację z Bogiem, wprowadzić w swoje życie świeżość, wolność i pozbyć się ciężaru nagromadzonych trosk. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
30. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się na stolikach za ławkami.
31. Zachęcamy do nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych w cenie 8 zł oraz czasopism katolickich.
32. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże umieściliśmy warunki Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca, do którego to nabożeństwa serdecznie zapraszamy. W tym tygodniu możemy również nabywać Gość Ekstra w cenie 14 zł w całości poświęcony znakom Męki Pańskiej.
33. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz świadectwa nawróceń.
34. Za tydzień po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
35. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Przybyły już trzy transporty granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.

 

 

Udostępnij to