Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 sierpnia 2018 r.
przez

21 Niedziela Zwykła, Rok B

1. W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie dla osób należących do Kół Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych.
2. W sobotę o godz. 12.00 w Parafii św. Michała rozpoczną się uroczystości patriotyczne związane z 79 Rocznicą wybuchu II wojny światowej.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.30 Msza św. dla osób należących do różnych grup, stowarzyszeń i organizacji istniejących w naszej parafii.
4. W sobotę kapłani od godz. 8.00 rozniosą Komunię św. chorym i starszym. Będzie również możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.
5. W sobotę 1 września o godz.12.00 w Bazylice w Niepokalanowie odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój– „Gwiazdy Niepokalanej”, którego częścią będzie Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Mszy Świętej w czasie konsekracji Kaplicy będzie przewodniczył Ks. Abp Salvatore Pennacchio Nuncjusz Apostolski w Polsce, a homilię wygłosi J.E. Abp Stanisław Gądecki. Więcej informacji o uroczystości w Szczęść Boże. Na uroczystość organizujemy wyjazd autokarowy. Zgłoszenia u Pań: Ireny Drzewieckiej i Hanny Śmigielskiej.
6. Za tydzień pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 17.00 adoracja wspólna, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
7. Od najbliższej niedzieli wznawia swoją pracę Duchowa Arka. To spotkania przy kawie, herbacie i cieście po każdej dopołudniowej Mszy św.
8. SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji programu. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
9. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
10. Tak jak cała Polska, tak i my, chcemy uczcić setną rocznicę odzyskania Niepodległości, i pamięć tych, którzy za naszą wolność oddali swoje zdrowie i życie. Przecież w rodzinach naszych mamy bliższych lub dalszych krewnych, którzy oddali życie za nas, lub ciężko dla Ojczyzny pracowali. Uczcijmy to w sposób duchowy jak i w formie materialnej. Jak informowaliśmy wcześniej, mamy zamiar położyć granitowy głaz, upamiętniający to wydarzenie z napisem. „W duchu wdzięczności Bogu i przodkom naszym w setną rocznicę odzyskania Niepodległości. My rodacy”. Każdy, kto chce uczestniczyć cząstką swoją, w budowie pomnika, może złożyć swoją ofiarę. Uroczyste odsłonięcie pomnika przez ks. Biskupa Mirosława Milewskiego odbędzie się w niedzielę 7 października.
11. Organizujemy pielgrzymkę na odpust w Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k/Wyszkowa 9 września 2018 r. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
12. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współ uzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
13. Do 31 sierpnia trwa rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zachęcamy do zainteresowania się studiami w tej katolickiej uczelni. Więcej informacji o studiach na plakatach i na stronie internetowej uczelni.
14. Do 02 września włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
15. Zostało jeszcze kilka plecaków do zabrania, wypełnienia ich przyborami szkolnymi oraz przekazania dzieciom z ubogich rodzin. Zabierzmy je, abyśmy nie musieli ich oddawać do Caritasu. Osoby, które włączyły się w akcję Plecak pełen uśmiechów proszone są, aby do czwartku oddały plecaki wypełnione przyborami, które przekażmy uczniom płońskich szkół.
16. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
17. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Duchowi św., świadectwo siostry Hernandes o ostatnich chwilach życia franciszkańskich męczenników zamordowanych w Peru: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka oraz świadectwa nawróceń. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
18. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
19. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS. W Parafialnym Zespole CARITAS znajduje się wiele ubrań. Zachęcamy do przybycia i wybrania dla siebie potrzebnych rzeczy.
20. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
21. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to