Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 września 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

26. Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dziś o godz. 10.00 Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich.
2. Od piątku rozpoczynamy październikową modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wkładają do specjalnych książeczek otrzymanych dzisiaj po Mszy św. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. W pierwszym tygodni tajemnice radosne, w drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia w piątki losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Na zakończenie października rozlosowane zostaną figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. Dla tych, którzy będą na wszystkich lub prawie wszystkich różańcach czeka niespodzianka. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.

3. W sobotę o godz. 20.20 różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie o 20.20 wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ, a w sobotę o godz. 8.30 Msza św. dla osób należących do różnych grup, stowarzyszeń i organizacji istniejących w naszej parafii. W piątek spowiedź od godz. 17.15.

5. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych, ich rodzin lub personelu medycznego.
6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna. O godz. 16.45 Różaniec, procesja eucharystyczna, ostatnia w tym roku i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
7. Za tydzień po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz budowy kościoła w Parafii św. Ojca Pio.
8. W pierwsze soboty miesiąca w Koziebrodach o godz. 20.00 odbywają się Apele Maryjne przed wizerunkiem Maryjnym znanym od ponad 300 lat.
9. W sobotę 16 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.
10. Dbając o bezpieczeństwo nas wszystkich, zwracamy się z serdeczną prośbą o przybywanie do świątyni w maseczkach ochronnych.
11. Od 17 września w kinach wyświetlany jest film zatytułowany Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie. A od 1 października film Fatima. Zachęcamy do obejrzenia filmów.
12. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
13. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.
14. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
16. W Szczęść Boże ukazują się artykuły poświęcone świętym dzieciom „Mali Giganci” – święte dzieci: jakie są i skąd się biorą?”. W Szczęść Bożę znajdziemy równie kilka uwag liturgicznych. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
17. W Szczęść Boże ukazywał się kolejny artykuły poświęcony Słudze Bożemu, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu wyjęty z książki: Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków. Zachęcamy do lektury.
18. Przeżyliśmy beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do nabywania publikacji poświęconych Prymasowi Tysiąclecia. A są nimi: album z jego przemówieniami, książka Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków oraz książka Prymas Tysiąclecia.
19. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to