Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

13 Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dzisiaj odbędzie się Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina w godz. 14.00 – 18.00 połączony z festynem w Arcelinie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie. Zapisy na rajd również przed startem.
2. Jutro przypada 19 rocznica śmierci śp. ks. Andrzeja Prusakowskiego, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1987-92. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. We wtorek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Również we wtorek dzień swojego patrona obchodzi ks. Biskup Piotr Libera i ks. Prefekt Paweł Kowalski. Życzymy Im Bożego Błogosławieństwa, oraz pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
5. W piątek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości. Siostry i Bracia! Różaniec odmawiamy każdego 2 dnia miesiąca od chwili śmierci Papieża Jana Pawła II. Najpierw modliliśmy się o Jego Beatyfikację, potem o kanonizację, a w chwili obecnej modlimy się za rodziny. Jakże potrzebna jest ta modlitwa w intencji rodzin, które przeżywają kryzys. Naszą modlitwę zanosimy za przyczyną św. Józefa i św. Jana Pawła II, patronów rodzin. Zachęcamy do pierwotnej gorliwości, jaka istniała w pierwszych dniach od śmierci Papieża.
6. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzający.
7. Z racji pandemii nie będzie jeszcze wyjścia z Komunią św. do chorych w ich domach tak jak było dotychczas. Osoby, które jednak mimo pandemii, pragną przystąpić do Spowiedzi i Komunii św. prosimy o kontakt telefoniczny. Dopiero wtedy, udamy się z posługą kapłańską.
8. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem adoracja, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
9. Za tydzień w niedzielę 4 lipca o godz. 11.15 odbędzie się w Baboszewie ingres nowego proboszcza ks. dr Marka Wilczewskiego.
10. W piątek uczniowie szkół podstawowych i młodzież ze szkół średnich zakończyli rok szkolny i katechetyczny. Prosimy aby ten rok zakończyli również spowiedzią i Komunią św. Spowiedź każdego dnia w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz w niedzielę. Prosimy również rodziców, aby przypomniały i zachęciły swoje dzieci i młodzież do takiego właśnie zakończenia dziesięciomiesięcznego trudu szkolnego i katechetycznego.
11. W lipcu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania dla narzeczonych. Osoby, które nie odbyły jeszcze takich spotkań, a zamierzają zawrzeć związki małżeńskie do końca stycznia 2022 roku proszone są o przybycie na spotkania. Pierwsze spotkanie za tydzień o godz. 15.30 w domu parafialnym.
12. Od dzisiaj aż do 29 sierpnia włącznie obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
13. W Płońsku organizowane będą warsztaty dla małżonków i rodziców – w ramach Akademii Familijnej. Więcej informacji w Szczęść Boże.
14. Zachęcamy do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
15. W czasie wakacji czynna jest Poradnia Rodzinna oraz pracować będzie Parafialny Zespół CARITAS.
16. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
17. Po przerwie spowodowanej pandemią rozpoczęła swoją działalność Duchowa Arka – nasza parafialna kawiarenka. Do wczesnej jesieni kawiarenka czynna jest w naszym pięknym ogrodzie. Zachęcamy, aby na świeżym powietrzu wśród kwiatów wypić kawę, herbatę i zjeść smaczne ciasto. Dziękujemy p. Kazimierze i wszystkim innym zaangażowanym przy funkcjonowaniu kawiarenki.
18. W 2022 roku Pierwsza Komunia św. odbędzie się w naszej parafii 15 maja, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 29 maja.
19. W dniach 18-22 lipca organizowana jest Pielgrzymka do Wilna. Informacje i zapisy u p. Janusza Rosiaka w kwiaciarni na ul. Jaworskiego 23. Więcej informacji w Szczęść Boże.
20. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
21. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W ościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o jubileuszu naszej parafii. W Szczęść Boże umieściliśmy drugą część rysu historycznego naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej parafii. W Szczęść Boże znajduje się również pierwsza część artykułu ks. profesora Ryszarda Knapińskiego z KUL-u poświęconego naszym witrażom oraz podobnym witrażom w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła w Würzburgu w Niemczech. Zachęcamy do lektury.
22. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
23. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
24. Polećmy Wszechmogącemu Bogu, przez pośrednictwo Matki Najświętszej i św. Piotra i Pawła, osobę i posługę Biskupa Płockiego Piotra Libery i naszego Prefekta Pawła, którzy we wtorek obchodzić będą dzień swojego patrona. Pomódlmy się również za dzieci i młodzież, aby wakacje były czasem odpoczynku, zbliżenia do Boga oraz by ten czas spędziły bezpiecznie. Pod Twoją obronę… .

PROBOSZCZ

Udostępnij to