Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 grudnia 2020 r. B

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 grudnia 2020 r. B
przez

Siostry i Bracia.

Jutro, 28 grudnia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. W tym roku z racji pandemii kolęda będzie miała inny przebieg niż zazwyczaj. Rozmawiałem na temat kolędy z niektórymi parafianami oraz odbyłem spotykania z Parafialną Radą Duszpasterską i Radą Gospodarczą. Po tych konsultacjach, rozumiejąc obawy wiernych przed zakażeniem, podjąłem decyzję o przebiegu kolędy według następującego porządku. Kolęda będzie składała się z dwóch części. Pierwsza część to Msza św. w naszej świątyni sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków. Wioski, ulice i bloki będą wyznaczane na poszczególne dni tygodnia. Od poniedziałku do piątku – Msze Święte o godz. 19.00 a w soboty o godz. 10.00. W czasie Eucharystii udzielimy mieszkańcom specjalnego Bożonarodzeniowego Błogosławieństwa. Byłoby dobrze gdyby z każdego domu przybyła do świątyni przynajmniej jedna osoba, ale bardzo serdecznie zapraszamy więcej osób z poszczególnych rodzin. Po powrocie do domów odbędzie się druga część kolędy, na którą złoży się spotkanie domowników, odmówienie modlitwy oraz poświęcenie mieszkań wodą święconą zabraną ze świątyni i naznaczenie drzwi domów, mieszkań znakami K+M+B.
Dla każdej rodziny został przygotowany specjalny folder kolędowy, który zawierać będzie przebieg rodzinnego spotkania w domu wraz z modlitwę rodzinną / ukazanie/. Folder będzie można zabrać po Mszy świętej sprawowanej w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków. Rodziny, które jednak mimo pandemii chciałyby mieć wizytę duszpasterską w tradycyjny sposób niech zgłoszą się do mnie. Moi Drodzy.
W czasie tradycyjnej kolędy składaliście dobrowolne ofiary na prace remontowo-budowlane w naszej świątyni, wokół niej i w budynkach parafialnych. Z ofiar kolędowych przeznaczamy również część ofiar na prace związane z duszpasterstwem i akcjami charytatywnymi, które prowadzimy przy parafii. W kończącym się roku 2020, doprowadziliśmy do porządku ogród parafialny układając kostkę brukową w miejsce rozpadającego się asfaltu oraz powstały liczne nowe nasadzenia. W świątyni zaś namalowane zostały ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej, które miały miejsce w wielu krajach na różnych kontynentach. Wszystkie te prace prowadzone były równolegle z codzienną pracą duszpasterską. W przyszłym roku planujemy nowe rozwiązanie terenu dookoła kościoła. Pierwszym etapem będzie zakup materiałów. Równolegle kontynuowana będzie działalność charytatywna i społeczna parafii. Widzimy jej ogromną potrzebę. Widzimy również potrzebę modernizacji pomieszczeń, w których odbywają się spotkania. Rodziny, które chciałyby złożyć dobrowolne ofiary na zaplanowane prace i na bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej mogą to uczynić, składając ofiary do skarbon umieszczonych za ławkami lub dokonując wpłat na konto parafii.

1. Porządek kolędy:
Poniedziałek (28 grudnia)
Mieszkańcy ul. Młodzieżowej: nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7
Wtorek (29 grudnia)
Mieszkańcy ul. Młodzieżowej nr 8, 8A, 9, 10, 11, 12 i 12A
Środa (30 grudnia)
Mieszkańcy ul. Młodzieżowej nr 13, 14, 15 A, 17, 19
Sobota (02 stycznia)
Mieszkańcy ul. Granicznej, Cieciórk, Michowa i Szpondowa.
Poniedziałek 04 stycznia
Mieszkańcy ul. Młodzieżowej nr 21,23, 25 i 27
Msze św. będą transmitowane na portalach internetowych.

2. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy.
3. Przy bocznym wejściu znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
4. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Parafian, a po niej nabożeństwo dziękczynno- błagalne przed Najświętszym Sakramentem.
5. W piątek Nowy Rok. Msze św. według porządku niedzielnego.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
7. W sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca. Dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30.
8. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych lub ich rodzin.
9. W sobotę 02 stycznia o godz. 20.20 różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
10. Zwracamy się z prośbą o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Na stolikach za ławkami znajdują się formularze dotyczące tej ważnej modlitewnej inicjatywy.
11. Zachęcamy również do przybywania całymi rodzinami aby obejrzeć Żywą Szopkę, która czynna będzie w godz. 8:00-20:00 do 06 stycznia włącznie.
12. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabyć nasz parafialny kalendarz na 2021 r. z ważnymi informacjami.
13. Zachęcamy do nabywania czasopism: Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i naszego Szczęść Boże.
14. Dziękujemy za złożone ofiary na nasze prace.
PROBOSZCZ

Udostępnij to