Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 listopada 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 listopada 2022 r.
przez

I Niedziela Adwentu, Rok A
1. Nieszporami dzisiejszej niedzieli rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, który jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Do 16 grudnia będziemy rozważać zapowiedź Paruzji – przyjścia Chrystusa na końcu świata. Od 17 grudnia będziemy przygotowywać się do Narodzenia Pańskiego.
2. Adwent jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania. Ideał ten najpiękniej zrealizowała Maryja. Przygotowując się na przybycie Pana, weźmy udział w Roratach i Rekolekcjach.
3. Osoby, które zdecydowały się na odbycie rekolekcji Oddanie 33, o których słyszeliśmy w ostatnią niedzielę, zapraszamy w najbliższy wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 by od Eucharystii rozpocząć te szczególne indywidualne rekolekcje, które przygotowują do oddania się Matce Bożej w duchu całkowitego oddania Niepokalanej, praktykowanego przez św. Maksymiliana Marię Kolbe. Po Mszy św. możemy jeszcze nabywać książkę Oddanie 33.
4. W najbliższy wtorek 29 listopada o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: ” Eschatologia”. Wykład poprowadzi ks. prof. Jan Kazimierz Przybyłowski. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
5. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
7. W piątek 02 grudnia po Mszy św. godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
8. W sobotę dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30.
9. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Nowe osoby prosimy ponownie zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
10. W niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00, potem adoracja prywatna, o godz. 17.00 Adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
11. Zgodnie z tradycją, w najbliższą – drugą niedzielę adwentu – wypada Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W tym dniu będziemy zbierać także ofiary do skarbon na rzecz naszych sióstr i braci w wierze mieszkających na terenie byłego Związku Radzieckiego.
12. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
13. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek.
1. Zachęcamy do nabywania świec Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł i mniejsze w cenie 10 zł. Możemy tez nabywać książki religijne, m.in. Godzina łaski.
2. W ramach inicjatywy rodzin z naszej parafii, organizowane są warsztaty Akademii Familijnej -Miłość małżeńska. Więcej informacji w Szczęść Boże.
3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
4. Od 11 listopada w polskich kinach wyświetlany jest film Prorok o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
5. Od 28 kwietnia do 6 maja 2023r. planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Więcej informacji w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
6. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
7. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
8. W Szczęść Boże znajdują się obietnice dane tym, którzy będą obchodzić 9 pierwszych piątków miesiąca a także warunki Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca. Do tych nabożeństw serdecznie zachęcamy.
9. Zachęcamy również do zabrania najnowszego nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Miłosierdziu Bożemu, Adwentowi, św. Janowi Marii Vianney oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
10. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to

Przeczytaj podobne