Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 lutego 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

8. Niedziela Zwykła, Rok C
1. Dziś rozpoczynamy w polskim Kościele 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o modlitwę osobistą w tej intencji i o udział we Mszach świętych. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Księga znajduje się na stoliku za ławkami.
2. Dziś o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców. Po Mszy św. w auli parafialnej odbędzie się spotkanie formacyjne.
3. We wtorek o godz. 19.00 w naszej świątyni spotkanie młodzieży z klas II i starszych przygotowujących się do Bierzmowania.
4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Zachęcamy aby dzieci, które przyjdą na nabożeństwa Drogi Krzyżowej przyniosły ilustracje poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Na zakończenie nabożeństw nastąpi losowanie nagród wśród tych, którzy przyniosą ilustracje.
5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, podobnie jak w Wielki Piątek, to znaczy nie tylko zakaz spożywania pokarmów mięsnych, ale także ilościowe ograniczenie jedzenia. Niech ten dzień zgodnie z prośbą papieża Franciszka i biskupów będzie dniem postu i modlitwy o zakończenie wojny na Ukrainie. Msze św. o 7.00, 10.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00 i 20.00. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
6. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
7. W najbliższym tygodniu w domu parafialnym o godz. 19.00 odbędą się spotkania rad parafialnych:
– w czwartek 03 marca Parafialnej Rady Gospodarczej
– w piątek 04 marca Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
9. W sobotę 5 marca w naszej parafii odbędzie się Wielkopostny dzień zamyślenia dla rolników. Początek spotkania o godz. 9.45. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
10. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych lub ich rodzin.
11. W płońskim kinie 6 i 7 marca wyświetlany będzie film Nędzarz i madame. Więcej informacji o seansach na plakatach. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
12. W najbliższą niedzielę rozprowadzane będą czekoladowe Baranki Wielkanocne, dzieło CARITAS.
13. Przy ołtarzu Matki Bożej znajdują się Cudowne Medaliki. Osoby, które jeszcze ich nie noszą mogą podejść, zabrać je i nosić odmawiając modlitwę, o którą prosiła nas Maryja: O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Niech Maryja wyprosi u Boga cud zakończenia wojny na Ukrainie.
14. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabywać publikacje Wielki Post. Nie zmarnuj szansy. Niech one posłużą nam do dobrego przeżycia tego szczególnego czasu.
15. Zachęcamy do nabycia czasopism katolickich. W Szczęść Boże znajdziemy Komunikat bp Bronakowskiego dotyczący Tygodnia modlitw o trzeźwość narodu.
16. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Cudom w Guadalupe, okresowi Wielkiego Postu oraz świadectwa nawróceń.
17. Dziękuję za złożone ofiary na nasze prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
18. Na tablicy ogłoszeń wywieszony jest Komunikat Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży w związku z dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
19. Słowo Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego.

PROBOSZCZ

Udostępnij to