Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 maja 2018 r.
przez

08 Niedziela Zwykła (Uroczystość Trójcy Świętej), Rok B

1. W minioną niedzielę odbył się Festyn Rodzin, a w piątek Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży. Dziękujemy rodzinom, urzędom, dyrekcjom i nauczycielom za pomoc w organizacji Festynu i Parafiady. Pełny wykaz sponsorów Festynu znajduje się w Szczęść Boże. Przepraszamy za ewentualną pomyłkę, gdybyśmy kogoś pominęli.
2. W miniony piątek zaczęło obowiązywać unijne Rozporządzenie Ochrony Danych Osobowych. W myśl rozporządzenia, po metryki czy zaświadczenia winniśmy zgłaszać się osobiście lub posiadając upoważnienie potwierdzone przez notariusza. Winniśmy również posiadać przy sobie dowód tożsamości. Przepraszamy za utrudnienia.
3. Jutro
4. – o godz. 16.30 spotkania formacyjnego KŻR.
– o godz. 18.00 Msza św. dla członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych, a po Mszy św. spotkanie formacyjne
– o godz. 19.00 poświęcenie pól w Koziminach Stachowo
5. We wtorek o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: „Kościół misyjny na przykładzie Afryki ”. Wykład poprowadzi prof. UKSW, dr Kazimierz Szałata. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem o 7.00, 8.45 i 10.00. O godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji jest tradycyjna, więc i ołtarze ubieramy w miejscach, jak było do tej pory. Prosimy mieszkańców tych bloków, przy których znajdować się będą ołtarze o pomoc, aby ołtarze wyglądały jak najpiękniej. Prosimy również o obecność asystę procesyjną. Prosimy również dziewczynki do sypania kwiatkami. Na Procesją zapraszamy dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św. Bezpośrednio po zakończeniu Procesji odprawimy Mszę św. dla tych, którzy nie mogli być o 10.00. Wieczorem Msza św. o 17.30.
7. Od piątku do 07 czerwca, obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała, podczas której oddajemy cześć Panu Jezusowi w procesji eucharystycznej. Bardzo prosimy o obecność w tych dniach asystę procesyjną oraz dzieci do sypania kwiatkami. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas III.
8. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
9. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i Różaniec wynagradzający.
10. Od 8.00 kapłani zaniosą Komunię św. do chorych w ich domach. Będzie również możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Przypominamy Parafianom, że odwiedzamy ok. 90 osób. A więc czas roznoszenia Komunii św. wydłuża się, niekiedy do 3 godzin. Prosimy o cierpliwość.
11. W sobotę o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
12. Za tydzień
– pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
– o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.
– w godz. 14.00 – 18.00 XVII Masowy Rajd Rowerowy do Szerominka ze Świętym Janem Pawłem II. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach.
13. Za tydzień w całej Polsce obchodzone będzie po raz XI Święto Dziękczynienia, pod hasłem Dziękujemy za chleb. Po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
14. Organizujemy 16 czerwca wyjazd do Częstochowy na XXXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Zapisy u Pani Ireny Drzewieckiej i Elżbiety Leszczyńskiej.
15. W dalszym ciągu trwają zapisy na kolonie organizowane przez naszą parafię. Pełny koszt koloni wynosi 1200,00 zł. Dla dzieci zaangażowanych w życie parafii 450 zł. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty kolonijne.
16. Irlandzki ksiądz Marius O’Reilly dziękując Polakom za inicjatywę “Różaniec do granic” zwraca się do nas z apelem prosząc o modlitwę za Irlandię przed zbliżającym się referendum, które ma rozstrzygnąć, czy w konstytucji Irlandii pozostanie zapis o obronie życia każdego dziecka od poczęcia. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.
17. Niepubliczna szkoła Podstawowa Żywioły w Płońsku serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na koncert „Z pieśnią do wolności”, który odbędzie się jutro o godz. 17.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Płońsku. W programie przewidziano: spektakl słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły żywioły oraz występ chóru i pianistów Szkoły Muzycznej. Planowane wydarzenie odbędzie się w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
18. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych a potem czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
19. Szkoła Muzyki i Tańca „Nutka” zaprasza chętnych na przesłuchania wstępne 8 czerwca 2018 roku w godzinach: od 15.00 do 20.00 , Płońsk ul. Grunwaldzka 67B. Jeśli jeszcze nie grasz, nie tańczysz, nie śpiewasz – z nami na pewno zaczniesz. Nowość – taniec komercyjny. Zajęcia poprowadzi zawodowy tancerz grupy „Volt” Agustina Egurrola – Daniel Borzewski. Szczegóły w sekretariacie szkoły pod numerem 723-656-935.
20. Dziękujemy za ufundowanie dla naszej parafii przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych ornatu z wizerunkiem św. Stanisława Kostki.
21. Na stolikach za ławkami znajdują się najnowszy nieodpłatny numer Dobre Nowiny.
22. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
23. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to