Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 marca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

4. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C
1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do czwartku włącznie. Witamy serdecznie ks. Jarosława Tomaszewskiego oraz siostry zakonne Misjonarki Krwi Chrystusa. Polecajmy w modlitwie ojca rekolekcjonistę, siostry zakonne i nas samych. Niech to będzie dla nas wszystkich czas łaski i zbawienia. Korzystajmy jak najobficiej ze Słowa Bożego i Sakramentu Pokuty.
2. Szczegółowy program Rekolekcji znajduje się w Szczęść Boże. Dzisiaj porządek Mszy św. i nabożeństw tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 16.45 Gorzkie Żale. Od jutra do środy włącznie konferencje i Msze św. dla dorosłych będą o 7.00, 10.00; 17.00 i 18.30. Natomiast dzieci i młodzież przychodzą według następującego porządku: młodzież szkół średnich o godz. 8.30, dzieci o godz. 10.00; 11.30 i 13.00. Do środy włącznie będą także Msze św. o godz. 20.00, na które zapraszamy młodzież szkolną, studencką i pracującą oraz dorosłych, którzy z różnych powodów nie będą mogli przybyć wcześniej. W czwartek o godz. 10.00 Msza św. w intencji osób chorych i starszych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Dopomóżmy, aby te osoby uczestniczyły w nabożeństwie dla nich przeznaczonym. W czwartek o godz. 11.30 Msza św. dla małych dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do szkoły ze specjalnym dla nich błogosławieństwem. We wtorek o godz.21.00 odbędzie się Nabożeństwo dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. W nabożeństwach rekolekcyjnych winni uczestniczyć kandydaci do Bierzmowania I i II roku przygotowania. Dodatkowo we wtorek o godz. 17.00 Msza św. a po niej spotkanie przed Bierzmowaniem dla uczniów klas I szkół średnich.
3. Do Sakramentu Pokuty będziemy mogli przystąpić od jutra do czwartku włącznie podczas wszystkich Mszy św.
4. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy w zakrystii.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
6. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych lub ich rodzin.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie Asysty Procesyjnej.
8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej (w piątki o godz. 16.30; 17.15 20.00 oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali (w niedzielę o 16.45).
9. W każdą sobotę od godz. 19.00 do 20.00 działa w naszym kościele tzw. Konfesjonał Młodych. Szczególnie w Wielkim Poście jest to okazja do pogłębionej spowiedzi i spokojnego przygotowania się świat.
10. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Prosimy jubilatów o kontakt do 3 kwietnia, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów.
11. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabywać publikacje Wielki Post. Nie zmarnuj szansy. Niech one posłużą nam do dobrego przeżycia tego szczególnego czasu.
12. Za tydzień członkowie stowarzyszenia Bądźmy Razem rozprowadzać będą ozdoby świąteczne.
13. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich. W Szczęść Boże znajdziemy rachunki sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, abyśmy mogli się dobrze przygotować do spowiedzi.
14. Zachęcamy również do zabrania nowego numeru nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. artykuł „Łzy Maryi w Ukrainie”; artykuły poświęcone św. Maksymilianowi i okresowi Wielkiego Postu oraz świadectwa nawróceń.
15. Za tydzień po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
16. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to