Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 października 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 października 2019 r.
przez

30. Niedziela Zwykła, Rok C

Tydzień temu w Niedzielę w całej Polsce w świątyniach katolickich odbyło się liczenie wiernych. W naszej świątyni było 1998 niewiast i 1240 mężczyzn. Razem 3238 osoby, co stanowi 25,21 % ogółu wiernych naszej Parafii. Do Komunii św. przystąpiło 759 niewiast i 343 mężczyzn. Razem do Komunii przystąpiły 1102 osoby, co stanowi 34,28 % ogółu obecnych w świątyni. Mówiąc o frekwencji trzeba odliczyć małe dzieci, osoby chore i starsze oraz pracujące w ruchu ciągłym. Wskaźnik, zwany dominicantes wzrósłby wtedy do 30,65 %. Zadajemy wszyscy pytanie, gdzie byli pozostali, tj. 69.35 % wiernych naszej parafii? Siostry i Bracia! Wszyscy winniśmy dążyć do tego by każda niedziela przeżywana była z Chrystusem. W każdą niedzielę powinniśmy mieć czas dla rodziny, powinniśmy odpocząć ale nad wszystko powinniśmy wziąć udział w Niedzielnej Eucharystii. Powinniśmy również dążyć do tego, by w miarę możliwości, w niedzielę przystąpić do Komunii św. Pamiętajmy o starej maksymie: czas ucieka wieczność czeka.
Jutro dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Tadeusz Kulesza i pan kościelny Tadeusz Chudzyński. Życzymy im Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
We wtorek 29 października o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: ” Świętość według Papieża Franciszka”. Wykład poprowadzi prof. UKSW ks. dr hab. Stanisław Urbański. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a potem spotkanie dla osób należących do Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.45, 10.00 i 18.00. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00, a na cmentarzu katolickim o godz. 11.30. W piątek również przypada pierwszy piątek miesiąca.
W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić za zmarłych wspomnianych w wypominkach jednorazowych, a na zakończenie odprawimy procesję wokół kościoła. Wieczorem o 17.00, jak w poprzednich latach, spotykamy się przy grobie ks. Romualda Jaworskiego, gdzie odmówimy Różaniec za obydwu proboszczów, zmarłych duszpasterzy, parafian i naszych bliskich zmarłych za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II z okazji miesięcznego wspomnienia Jego śmierci. Dlatego, wyjątkowo, nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 20.20. Następnie, po zakończeniu modlitw na cmentarzu, przejdziemy do kościoła na Mszę św. za Parafian zmarłych w minionym roku. Zwyczajem poprzednich lat, na początku przypomnimy ich imiona i nazwiska – po odczytaniu każdego nazwiska przedstawiciel rodziny zaniesie, przygotowany przez nas, zapalony znicz przed ołtarz. Niektórzy nasi Parafianie zostali pochowani w innych parafiach. W takiej sytuacji – jeśli rodzina chce, aby zostali oni włączeni do tej Mszy św. – należy nas o tym wcześniej powiadomić. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.45 Różaniec wynagradzający. W sobotę o godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów. W sobotę również o 18.00 Msza św. w kaplicy na cmentarzu komunalnym oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Przypominamy, że od 01 do 8 listopada włącznie można codziennie uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu znajdziemy w Szczęść Boże. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Św. Jan Maria Vianney mówił: Jeśli chcemy zapewnić sobie niebo, to módlmy się bezustannie za duszami w czyśćcu cierpiącymi.
W najbliższą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.30, potem adoracja prywatna, o godz. 17.00 Adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Za tydzień po Mszach św. będziemy mieli możliwość nabycia kalendarza parafialnego na 2019 r. , w którym znajdziemy wiele informacji dotyczących naszych uroczystości i nabożeństw oraz wiele zdjęć z różnych parafialnych wydarzeń. Koszt kalendarza 6 zł. Możemy również nabywać różańce, modlitewniki, albumy i książki religijne.
W dalszym ciągu trwają nabożeństwa różańcowe. Dla dorosłych o godz. 17.15 do czwartku włącznie, zaś dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży oraz pracujących o godz. 18.45 do środy włącznie.
9 listopada w Ciechanowie organizowane jest spotkanie modlitewno – koncertowe dla młodzieży ( od kl. 8 Szkoły podstawowej i starszej) pod hasłem Wake Up. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd, koszt 5 zł. Zapisy i informacje u Ks. Wojciecha Czajkowskiego.
W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. Więcej informacji o kursie w Szczęść Boże.
Jak już wcześniej informowaliśmy, pragniemy zorganizować w naszej parafii grupę dorosłych ministrantów. Dorośli ministranci służyć będą na jednej z Mszy św. niedzielnych. Zapraszamy osoby starsze, które przed kilku lub kilkudziesięciu laty byli ministrantami o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
Na stolikach za ławkami znajduje się Kalendarz Rolników na 2020 r. w cenie 27 zł.
Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o przejmującym filmie Nieplanowane, który będzie wyświetlany w kinach od 1 listopada. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym.
Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
Dziś, jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dzisiaj osoby z Parafii św. Ojca Pio w Płońsku po każdej Mszy św. zbierają ofiary do puszek na budowę nowej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdecznie Bóg zapłać.
Dziękujemy wszystkim za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową oraz wszelką pomoc świadczoną naszej parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to