Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

22. Niedziela Zwykła, Rok A
1. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
2. W piątek o godz. 10.00 w naszej parafii Msza św. a po niej rozpoczną się uroczystości patriotyczne związane z 84 Rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po zakończeniu Mszy św. przejście na cmentarz do grobu poległych żołnierzy, modlitwa i przemówienia okolicznościowe.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30. W Szczęść Boże umieściliśmy obietnice dane tym, którzy obchodzić będą 9 pierwszych piątków miesiąca.
4. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. W Szczęść Boże znajdziemy informacje dotyczące Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, o które to nabożeństwo prosiła nas Maryja w Fatimie.
5. W sobotę wyjście do chorych z Komunią św. o godz. 8.00. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 17.00. O godz. 17.00 adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
8. W dniach 2-3 września w Glinojecku odbędą się Dni Małżeństwa i Rodziny. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji w Szczęść Boże.
9. Od przyszłej niedzieli dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymywać będą pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejać będą do specjalnych książeczek, które już dzisiaj można zabrać po Mszy św. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane będą przed Mszą św. o godz. 12.00. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św.
10. 9 września organizowana jest po raz trzeci Młodzieżowa Płońska Piesza Pielgrzymka do Czerwińska n. Wisłą. Szczegóły odnośnie zapisów na plakacie na zewnątrz świątyni. W pielgrzymce może wziąć udział młodzież w przedziale wieku 16-30 lat.
11. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca spotyka się Wspólnota Straży Honorowej NSPJ o godz. 15.00 na Adoracji, a po 16.00 w bibliotece parafialnej na formacji wspólnotowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wynagradzać Sercu Jezusowemu, który tak bardzo nas kocha i codziennie umiera na krzyżu za każdego z nas. Nie zwlekajmy – zbliżmy się do Serca Jezusowego i wpiszmy się do Wspólnoty.
12. Zachęcamy do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.
13. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN oraz współfinansowaliśmy studnię o nazwie MARIANNA. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni, która będzie nosiła nazwę im. Ks. Kan. Romualda Jaworskiego. Środki na wybudowanie studni pochodzą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. Pojemniki na makulaturę i ubrania wystawione są na przykościelnych parkingach.
14. Uczestnicy Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są aby je przynieśli jak najszybciej do kancelarii parafialnej.
15. Od września w naszej parafii prowadzone będą zajęcia nauki gry w szachy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia pod okiem instruktora szachowego odbywać się będą od poniedziałku do czwartku w godzinach 18.00 – 19.00. W poniedziałek zapraszamy dziewczęta ze szkół podstawowych, we wtorek chłopcy ze szkół podstawowych a w środę i czwartek młodzież i dorośli zarówno niewiasty jak i mężczyźni.
16. We wrześniu będzie mieć miejsce w Kościele bezprecedensowe wydarzenie. Po raz pierwszy na ołtarze trafi cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina na ten film, aby poznać bliżej historię nowych błogosławionych.
17. Od piątku przyjmowane będą intencje mszalne na 2024 r.
18. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
19. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny w całości poświęconego beatyfikacji Rodziny Ulmów.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną.
KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to