Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 stycznia 2019 r.
przez

3. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dziękujemy o. dr Stanisławowi Piętka, Prezesowi Narodowemu Rycerstwa Niepokalanej za obecność w naszej wspólnocie parafialnej, za głoszenie Słowa Bożego przez całą niedzielę i propagowanie Rycerstwa Niepokalanej, które założył nasz patron św. Ojciec Maksymilian Kolbe.
2. We wtorek 29 stycznia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Przygotowanie pastoralne do przyjęcia sakramentów chorych” Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Dariusz Pater, prof. UKSW. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie. Zapraszamy również osoby, które do tej pory nie uczestniczyły w wykładach do zainteresowania się naszą propozycją i do wzięcia udziału w wykładzie.
3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.30.
4. W sobotę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. To święto od wielu już lat przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić za zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie oraz w intencji świeckich instytutów życia konsekrowanego. Zgodnie z prośbą biskupów polskich, wesprzemy także materialnie zakony kontemplacyjne, przekazując na ich potrzeby ofiary zebrane w tym dniu na tacę. Dziękujmy Panu Bogu za cichą i pokorną, ale jakże ważną i potrzebną posługę sióstr i braci zakonnych z tzw. czynnych zgromadzeń zakonnych, a także za ponad 80 klasztorów kontemplacyjnych, gdzie trwa nieustanna modlitwa uwielbienia, dziękczynienia i prośby, zanoszona w różnych miejscach naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 7.00, 8.30; 10.00 i 18.00.
5. W sobotę o godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. do chorych w ich domach.
6. W sobotę o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
7. Za tydzień w niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. Od 17.00 adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
8. Porządek kolędy:
Poniedziałek (28 stycznia) – ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20 (2 księży); ul. Jaworskiego 6 (1 ksiądz)
Wtorek (29 stycznia) – ul. Północna nr 8 (1 ksiądz); nr 9 (1 ksiądz ); domy prywatne przy ul. Północnej i Północna nr 10 (1 ksiądz);
Środa (30 stycznia) –ul. Północna nr 11 (1 ksiądz); nr 12 (1 ksiądz); ul. Ks. Jaworskiego nr 8 (1 ksiądz);
Czwartek ( 31 stycznia) ul. Jaworskiego nr 10 (1 ksiądz); nr 12 (1 ksiądz); nr 17 (1 ksiądz);
Poniedziałek (04 lutego): ul. Jaworskiego nr 21 (1 ksiądz); ul. Łąkowa nr 2 (1 ksiądz);
9. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00.
10. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i zaplanowane prace, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwy ofiarowane w intencjach parafialnych.
11. Osoby, których nie było w czasie kolędy z różnych powodów, a chciałyby mieć wizytę duszpasterską, niech się zgłoszą do zakrystii, kancelarii parafialnej lub zatelefonują w celu umówienia się na wizytę duszpasterską. Nie rezygnujmy tak łatwo ze spotkania duszpasterza z wiernymi, które daje nam kościół, w którym najważniejszą częścią jest modlitwa i udzielenie Bożego Błogosławieństwa całej rodzinie.
12. Dom Rekolekcyjny Studnia w Płocku organizuje w najbliższym czasie następujące spotkania: – 5 lutego w godz. 09.00 – 17.00 odbędą się Warsztaty o podejmowaniu decyzji. Zapraszamy młodzież od 16 roku życia – w dniach 8 – 10 lutego odbędzie się sesja rekolekcyjna „Życie bez barw ochronnych”, którą poprowadzi ks. Jarosław Tomaszewski.
13. W dniach 2 – 3 lutego w naszej parafii odbędą się rekolekcje dla tych, którzy cierpią po stracie osoby, która popełniła samobójstwo.
14. Więcej informacji o warsztatach i ww. rekolekcjach w Szczęść Boże.
15. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabycia gromnic przed Uroczystością Matki Bożej Gromnicznej. Możemy również nabywać kalendarz parafialny, gdzie znajduje się wiele zdjęć i informacji, książki religijne i inne dewocjonalia.
16. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
17. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
18. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Spotkaniu Młodych w Panamie, artykuły poświęcone zakonom i inne ciekawe artykuły. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
19. Dziękujemy za ofiary na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to