Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 września 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 27 września 2020 r.
przez

26. Niedziela Zwykła, Rok C

 

1. Dzisiaj w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XXI Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina. Zapisy na rajd również przed rozpoczęciem rajdu.

2. Jutro o godz. 16.30 w auli parafialnej spotkanie dla osób należących do Kół Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych.

3. Jutro przed Mszą św. o godz. 18.00 lub po niej możemy odebrać film z uroczystości Pierwszokomunijnej.

4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas II szkół średnich przed Bierzmowaniem oraz dla wszystkich innych starszych osób, które jeszcze nie przyjęły Bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy również animatorów.

5. W środę 30 września Inauguracja Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa. O godz. 18.00 Msza św. w intencji uczestników naszej Akademii. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. inf. prof. Wojciech Góralski. Po Mszy św. w auli domu parafialnego wykład inaugurujący ks. profesora. Temat wykładu: „ Jan Paweł II Papieżem Rodziny. ”. Po wykładzie, wręczenie dyplomów ukończenia VIII roku studiów oraz wręczenie indeksów nowym studentom. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie i do rozpoczęcia studiów.

6. W najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 różaniec i Msza święta z modlitwą o uzdrowienie.

7. Od czwartku rozpoczynamy październikową modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wkładają do specjalnych pudełeczek otrzymanych dzisiaj po Mszy św. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. W pierwszym tygodni tajemnice radosne, w drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia w piątki losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Na zakończenie października rozlosowane zostaną figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
Dzieci z racji prób i spowiedzi rozpoczną różaniec od 5 października.
8. W piątek o godz. 20.20 różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie o 20.20 wszystkie rodziny naszej parafii i gości.

9. W najbliższą niedzielę dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. kan. dr Franciszek Kacprzycki. Życzymy ks. kanonikowi Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ, a w sobotę o godz. 8.30 Msza św. dla osób należących do różnych grup, stowarzyszeń i organizacji istniejących w naszej parafii. W piątek spowiedź od godz. 17.30.

11. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych, ich rodzin lub personelu medycznego.

12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 15.00. O godz. 15.00 adoracja wspólna prowadzona przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 16.00 spotkanie formacyjne członków straży i wszystkich chętnych w bibliotece, o godz. 16.45 Różaniec, procesja eucharystyczna, ostatnia w tym roku i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
13. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. odbędzie się w naszej parafii w sobotę 03 października o godz. 11.15 oraz w niedzielę 04 października o godz. 8.45 i 11.15. Terminy spotkań przygotowujących Uroczystość, terminy i godziny spowiedzi oraz Biały Tydzień zamieszczony został w Szczęść Boże, na stronie internetowej i fb-u. Zapoznajmy się z terminami.

14. W związku z niedzielną Uroczystością zwracamy się z prośbą do Parafian, aby przybyli na inne Msze św. niż 8.45 i 11.15, by dać możliwość udziału w Uroczystości Rodzicom i Rodzinie. Prosimy, aby tylko najbliżsi weszli do kościoła, a pozostali by uczestniczyli we Mszy św. na zewnątrz św.. ze względu na warunki epidemiologiczne.
15. W sobotę 10 października w Smardzewie odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy członków KŻR do udania się do Smardzewa. Z racji epidemiologicznych w pielgrzymce może wziąć udział tylko 200 osób. Dla naszej parafii przypada 30 miejsc. Wyjazd autokaru o godz. 9.15 sprzed kościoła. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej. Decyduje kolejność zgłoszeń.
16. Po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii wznawiamy odprawianie Mszy św. w kaplicy szpitalnej oraz każdego dnia na oddziałach odbywa się obchód duszpasterski.

17. Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym “Miłosierdzie” zaprasza wszystkich poszukujących umocnienia w Wierze na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii 8 października. Więcej informacji o rekolekcjach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.

18. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony. W Szczęść Boże umieściliśmy grafik ruchów i stowarzyszeń odpowiedzialnych za odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

19. W naszej parafii odbędą się warsztaty Akademii Familijnej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się naszą propozycją. Więcej informacji o warsztatach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.

20. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
21. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów.
22. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
23. Komenda Policji w Płońsku informuje, że w ostatnim czasie na terenie powiatu płońskiego doszło do oszustw, których ofiarami stały się starsze osoby. Policja apeluje o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi. Pełny tekst Apelu Policji znajduje się na tablicy ogłoszeń.
24. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
25. W naszej parafii powstała grupa dorosłych ministrantów. W chwili obecnej dorośli ministranci od dziś służą na Mszy św. niedzielnej o godz. 7.00. Zapraszamy do tej grupy również innych, którzy przed kilku lub kilkudziesięciu laty byli ministrantami o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
26. W naszej parafii odbędą się warsztaty Akademii Familijnej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się naszą propozycją. Więcej informacji o warsztatach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
27. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
28. W Szczęść Boże umieściliśmy Orędzie Matki Bożej z Fatimy o Nabożeństwie pierwszych 5 sobót miesiąca. Zachęcamy również do podjęcia tego nabożeństwa
29. W zakrystii możemy nabywać kalendarze rolników na 2021 r. w cenie 28 zł.
30. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów poświęconych modlitwie różańcowej oraz wiele innych ciekawych artykułów.
31. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
32. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na budowę kościoła w Parafii św. Ojca Pio w Płońsku.
33. Za tydzień ofiary złożone na tacę przeznaczone zostaną na dzieła Stolicy Apostolskiej.
34. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach. PROBOSZCZ

Udostępnij to