Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28.04.2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

5. Niedziela Wielkanocna, Rok B
1. We wtorek 30 kwietnia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Wsparcie i terapia. Jak pomagać osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych?” Wykład poprowadzi ks. prof. UKSW dr hab. Dariusz Pater. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
2. W środę rozpoczynamy miesiąc Maryjny, jakim jest maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośba do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie Figur i Krzyży przydrożnych.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
4. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
5. W czwartek o 18.00 Msza św. w intencji ministrantów i ich rodziców.
6. W piątek przypada doroczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 17.30. W tym dniu przypada również I Piątek Miesiąca.
7. Również w piątek w naszym mieście odbędą się uroczystości patriotyczne związane z Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.30 w naszym kościele.
8. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający.
9. W sobotę od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów.
10. W najbliższą sobotę w naszym kościele odbędzie się Wieczernik Modlitwy zorganizowany przed Wspólnotę Dusz Najmniejszych organizujących Czerwińskie Wieczerniki Modlitewne. Początek Wieczernika o godz. 10.30. Program znajduje się w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do udziały w tym modlitewnym spotkaniu.
11. W najbliższą niedzielę odbędzie się w naszej parafii Niedziela Powołań Kapłańskich. Gościć będziemy kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku wraz z księdzem profesorem. W tym szczeglnym dniu odbędą się również spotkania z klerykami. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla osób należących do KŻR i innych grup modlitewno formacyjnych, a po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla ministrantów i dziewcząt należących do scholi parafialnej. Zapraszamy do udziału w spotkaniach.
12. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.00 Nabożeństwo Majowe a potem procesja eucharystyczna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatkami.
13. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd 18 maja /sobota/ na XXVIII Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Św. do Częstochowy . Wszelkie informacje i zapisy pod numerem telefonu 698 657 036.
14. W dniach 13 -16 maja odbędzie się w naszej parafii XV Płoński Maraton Biblijny. W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton. Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu.
15. Rozpoczęliśmy zapisy na XVIII Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 24 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
16. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
17. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na loterię fantową w czasie Festynu Rodzin 16 czerwca. Fanty możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
18. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże. Cel szczegółowy MAKSYMILIAN.
19. Za dwa tygodnie odbędą się spotkania dla młodzieży przed Biermowaniem: w poniedziałek 13 maja o godz. 19.00 dla klas I, a we wtorek 14 maja o godz. 19.30 dla klas II a o 20.00 tego samego dnia dla rodziców młodzieży klas II.
20. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajdują się informację o Nabożeństwie Pierwszych Dziewięciu Piątków Miesiąca i Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.
21. W dniach 15 – 23 lipca 2024 organizujemy kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Koszt pobytu 1900 zł. Cena zawiera: zakwaterowanie w Pensjonacie Gawra w Lesku (wyżywienie + nocleg), przejazd autokarem, bilety do zwiedzanych obiektów i atrakcji. W programie: zwiedzanie Zapory na Solinie, przejazd gondolami nad Soliną, Ogród Biblijny w Myczkowicach, Park miniatur cerkwi i kościołów drewnianych, bieszczadzkie drezyny rowerowe, bieszczadzka kolejka leśna, Komańcza, wędrówki po górach z przewodnikiem: Połonina Wetlińska i Tarnica i wiele innych. Więcej informacji dotyczących wyjazdu możemy znaleźć na facebooku wpisując Bieszczady z Maksymilianem 2024. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 zł. Ilość miejsc ograniczona.
22. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 21 września 02 października.. Koszt pielgrzymki wynosi 6240 zł i 170 euro. Dla stałych klientów koszt wynosi 5930 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1500 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
23. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na konkurs z nagrodami w czasie Festynu Rodzin, które możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
24. Jak informowaliśmy, w ubiegłą niedzielę w Płońsku powstał Społeczny Komitet Obrony Cmentarza przed jego zamknięciem. Osoby, które chciały poprzeć sprzeciw mogą to uczynić w kruchcie naszej świątyni składając swój podpis.
25. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł p. Krystyny Marszał–Jankowskiej : „Złu zapobiega się poprzez dobro”. Zachęcamy do lektury.
26. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy następujące artykuły: O odejściu dorastającego dziecka od wiry i Kościoła, o żołnierzach niezłomnych, o rodzinach zastępczych, o ks. Teodorze –twórcy teobańkologii. Znajdziemy tam również wiele innych ciekawych artykułów oraz świadectw nawróceń.
27. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace. W chwili obecnej trwa budowa schodów granitowych przy Domu św. Siostry Faustyny.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to