Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 czerwca 2020 r.
przez

13 Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dzisiaj przypada 18 lat od śmierci śp. ks. Andrzeja Prusakowskiego, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1987-92. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
2. Jutro przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Również jutro dzień swojego patrona obchodzi ks. Biskup Piotr Libera i ks. Prefekt Paweł Kowalski. Życzymy Im Bożego Błogosławieństwa, oraz pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
3. Również jutro w auli o godz. 16.30 spotkanie dla członków KŻR oraz wszystkich chętnych.
4. We wtorek 30 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się ostatnie spotkanie w roku akademickim 2019/20, w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C…Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Budowanie więzi w rodzinie”. Wykład poprowadzi prof. dr hab. Maria Ryś, pracownik naukowy UKSW. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie. Studentów prosimy o przyniesienie indeksów w celu wpisania zaliczenia roku. Z racji pandemii wykład o godz. 19.00 w naszej świątyni.
5. W czwartek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości. Siostry i Bracia! Różaniec odmawiamy każdego 2 dnia miesiąca od chwili śmierci Papieża Jana Pawła II. Najpierw modliliśmy się o Jego Beatyfikację, potem o kanonizację, a w chwili obecnej modlimy się za rodziny. Jakże potrzebna jest ta modlitwa w intencji rodzin, które przeżywają kryzys. Naszą modlitwę zanosimy za przyczyną św. Józefa i św. Jana Pawła II, patronów rodzin. Zachęcamy do pierwotnej gorliwości, jaka istniała w pierwszych dniach od śmierci Papieża.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzający.
8. Z racji pandemii nie będzie jeszcze wyjścia z Komunią św. do chorych w ich domach tak jak było dotychczas. Osoby, które jednak mimo pandemii, pragną przystąpić do Spowiedzi i Komunii św. prosimy o kontakt telefoniczny. Dopiero wtedy, udamy się z posługą kapłańską.

9. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem adoracja, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.

10. W piątek o godz. 20.30 odbyła się ostatnia transmisja internetowa różańca kapłanów w intencji służb medycznych i chorych. Przez ponad 3 miesiące trwaliśmy na modlitwie do Boga za pośrednictwem Mastki Bożej, Lekarki Chorych. Zachęcamy jednak wszystkich do indywidualnej, tak ważnej modlitwy W ostatnią niedzielę odbyła się również ostatnia transmisja Mszy św. o godz. 10.00.
11. W ostatnich dniach niektóre osoby przybywają do świątyni bez maseczek, lub mają je źle założone. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych zakrywając usta i nos. Pamiętajmy również o innych wskazaniach sanitarnych jak dezynfekcja rąk i inne. Nie zapominajmy, że pandemia jeszcze się nie skończyła. Te obostrzenia są dla naszego wspólnego dobra. Z podobnym apelem zwrócił się również Abp Gądecki, Przewodniczący KEP. Pełny tekst apelu wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
12. W piątek uczniowie szkół podstawowych i młodzież ze szkół średnich zakończyli rok szkolny i katechetyczny. Prosimy aby ten rok zakończyli również spowiedzią i Komunią św. Spowiedź każdego dnia w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz w niedzielę. Prosimy również rodziców, aby przypomniały i zachęciły swoje dzieci i młodzież do takiego właśnie zakończenia dziesięciomiesięcznego trudu szkolnego i katechetycznego.
13. W lipcu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania dla narzeczonych. Osoby, które nie odbyły jeszcze takich spotkań, a zamierzają zawrzeć związki małżeńskie do końca lutego 2021 roku proszone są o przybycie na spotkania. Pierwsze spotkanie za tydzień o godz. 15.30 w domu parafialnym.
14. Od dzisiaj aż do 30 sierpnia włącznie obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
15. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
16. W czasie wakacji czynna jest Poradnia Rodzinna oraz pracować będzie Parafialny Zespół CARITAS.
17. W najbliższą sobotę oraz w każdą I sobotę miesiąca z parafii św. Michała Archanioła po Mszy św. o godz. 8.00 wyrusza Piesza Pielgrzymka do Smardzewa.
18. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. Pojemniki na makulaturę i ubrania wystawione są na przykościelnych parkingach.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
20. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Błogosławionej Matce Speranza, jednej z największych mistyczek XX w., oraz przyjaciółce Polski, o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o sanktuariach, które warto odwiedzić w czasie wakacji i inne ciekawe artykuły.
21. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
22. Polećmy Wszechmogącemu Bogu, przez pośrednictwo Matki Najświętszej i św. Piotra i Pawła, osobę i posługę Biskupa Płockiego Piotra Libery i naszego Prefekta Pawła, którzy jutro obchodzić będą dzień swojego patrona. Pomódlmy się również za dzieci i młodzież, aby wakacje były czasem odpoczynku, zbliżenia do Boga oraz by ten czas spędziły bezpiecznie. Pod Twoją obronę… .
PROBOSZ

Udostępnij to