Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 kwietnia 2019 r.
przez

2. Niedziela Wielkanocna, Rok C

1. Dzisiaj w Uroczystość Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
3. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do następnej niedzieli. Ofiary w Tygodniu Miłosierdzia możemy składać do skarbon znajdujących się za ławkami.
4. Jutro odbędzie się kolejne spotkanie przed Festynem Rodzin, który odbędzie się 9 czerwca. Zachęcamy rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różne grupy istniejące przy parafii o włączenie się w przygotowanie festynu i przybycie na spotkanie. Festyn Rodzin i kolonie, które organizujemy, to dzieło, które trwa już 15 lat. To dzieło służy integracji parafian, ale również pomocy dzieciom w wyjedzie na kolonie. Tym serdecznie zapraszamy na spotkanie. Na spotkanie zapraszamy również przedstawicieli instytucji i organizacji, które chcą się włączyć w nasze wspólne dzieło
5. We wtorek 30 kwietnia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A,B,C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Ksiądz Janusz Stanisław Pasierb – twórca kultury chrześcijańskiej”. Wykład poprowadzi Pani Maria Wilczek – Prezes Fundacji im. Ks. Janusza Stanisława Pasierba i aktor Maciej Gąsiorek „Szepty Pana Boga” – wieczór poezji Ks. Janusza Stanisława Pasierba. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
6. W piątek przypada doroczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę.
7. W piątek w naszym mieście odbędą się również uroczystości patriotyczne związane z Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w naszym kościele.
8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w Polsce XI Tydzień Biblijny. Również za tydzień odbędzie się w naszej Ojczyźnie III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
9. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
10. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
11. Rozpoczęliśmy również zbiórkę odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie również na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są obok pojemników z makulaturą.
12. Jasnogórska Rodzina Różańcowa serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Kalisza – do Sanktuarium św. Józefa w dniu 4 maja br. Więcej informacji o pielgrzymce i możliwości zapisu w Szczęść Boże.
13. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1% na działalność naszego klubu sportowego przy rozliczeniu z Urzędem Skarbowym.
14. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
15. W kancelarii parafialnej i zakrystii możemy składać fanty na loterię, zgłosić chęć pomocy w organizacji festynu oraz zapisać się na przyniesienie ciasta na festyn.
16. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. świadectwa nawróceń. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
18. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to