Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 lipca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 lipca 2019 r.
przez

17 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dzisiaj o godz. 17.30 w naszej świątyni Msza św. a o godz. 18.30 spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Na spotkaniu będzie możliwość zapisania się na autokary do Płocka i powrót z Częstochowy.
2. We wtorek o godz. 7.00 wyjazd dzieci na kolonie do Rewala organizowanych przez naszą parafię. Każdego dnia na fb-u możemy śledzić odwiedzane miejsca przez kolonistów oraz wspólne spędzany czas.
3. W czwartek wypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o heroicznym bohaterstwie naszych przodków w tamtym, tragicznym dla Polski czasie.
4. W piątek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
5. W niedzielę ok. godz. 11.00 w Szpondowie zatrzyma się na jednogodzinny odpoczynek Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Tradycyjnie, od parafii zawozimy im napoje. Dziękujemy wszystkim, którzy w inny sposób zaangażują się w podjęcie pielgrzymów.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza święta i nabożeństwo o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
7. W sobotę dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30, a od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów.
8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i procesja eucharystyczna. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
9. Jak doskonale wiemy 15 sierpnia o godz. 12.00 w Smardzewie odbędzie się Koronacja Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej koronami papieskimi. Uroczystości przewodniczyć będzie abp Józef Michalik z Przemyśla. Koronację poprzedzi duchowe przygotowanie przez udział parafii dekanatu płońskiego północnego. Nasza parafia uczestniczyć będzie w sobotę 10 sierpnia o godz. 19.00 w specjalnej Mszy św. oraz w Różańcu. Na tę Mszę św. możemy udać się autokarami oraz swoimi samochodami. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy św. a potem w koronacji. Zapisy na autokary 10 i 15 sierpnia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
10. Za tydzień 04 sierpnia, po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie przed Pielgrzymką do Sierpca w dniach 12-13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, która wyruszy po raz 27, a zapoczątkował ją pierwszy proboszcz naszej parafii, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej i zakrystii. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Andrzej Żywiałowski.
11. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
12. Możemy jeszcze zapisać się na Duchową Pielgrzymkę. Przy zapisie otrzymujemy specjalne modlitewniki, składając dobrowolną ofiarę / prezentacja modlitewnika /.
13. W czwartek rozpoczniemy miesiąc sierpień, w którym – odpowiadając na prośbę biskupów polskich – chcemy powstrzymać się całkowicie od alkoholu, a swoim wyrzeczeniem wyprosić dar trzeźwości dla tych rodzin oraz osób, dla których pijaństwo stało się tragedią. Zatem, w imię miłości do naszych sióstr i braci, zwłaszcza dzieci, które przeżywają codzienny koszmar pijaństwa swoich bliskich, zachęcamy do podjęcia ofiary całkowitej abstynencji. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na sierpień, lub dłuższy okres. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współuzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
14. Dzisiaj, jak informowaliśmy modlimy się za kierowców i podróżujących za przyczyną św. Krzysztofa. Modlimy się również o bezpieczeństwo na naszych drogach. Po modlitwie, Błogosławieństwie i poświęceniu kierowców, wyjdziemy na zewnątrz świątyni, gdzie przy głównej bramie odbędzie się pokropienie pojazdów wodą święconą. Prosimy aby kierowcy tam podjeżdżali od ul. Ks. Jaworskiego, by uchylili okna i odjeżdżali w stronę ul. Młodzieżowej. W czasie poświęcenia pojazdów w całej Polsce zbierane są ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy by mogli sprawnie docierać do wszystkich zakątków swoich placówek misyjnych. Będzie to nasza solidarność z kapłanami pracującym na misjach oraz nasze podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry. Każdy właściciel pojazdu otrzyma również breloczek ze św. Krzysztofem.
15. Zachęcamy Parafian, do spacerów po parafialnym ogrodzie, gdzie znajduje się wiele kwiatów i krzewów.
16. Od 5 lat funkcjonuje w naszej parafii fb. Zachęcamy do śledzenia parafialnego fb-a.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajdziemy list Konferencji Episkopatu Polski dotyczący trzeźwości w sierpniu oraz zachęta Biskupa Płockiego do powzięcia udziału w Koronacji Obrazu Matki Bożej w Smardzewie.
18. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową w naszym ogrodzie i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to