Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 listopada 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 listopada 2021 r.
przez

I Niedziela Adwentu, Rok C
1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie śp. ks. Kan. dr Franciszka Kacprzyckiego w naszej parafii i w Pomiechówku. Dziękujemy za przyjętą Komunię św. i modlitwę. Dziękujemy za okazaną duszpasterzom życzliwość w tych dniach. O modlitwę w intencji ks. Franciszka wciąż prosimy.
2. Nieszporami dzisiejszej niedzieli rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, który jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Do 16 grudnia będziemy rozważać zapowiedź Paruzji – przyjścia Chrystusa na końcu świata. Od 17 grudnia będziemy przygotowywać się do Narodzenia Pańskiego.
3. Adwent jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania. Ideał ten najpiękniej zrealizowała Maryja. Przygotowując się na przybycie Pana, weźmy udział w Roratach i Rekolekcjach.
4. Roraty w Adwencie, tak jak w latach ubiegłych odprawiane będą o godz. 6.30. Z racji pandemii nie będzie Śniadań Roratnich. Na dzieci, które przyjdą na Roraty czekają słodkie niespodzianki. Prosimy Parafian i dzieci o przybywanie z lampionami.
5. W najbliższy wtorek 30 listopada o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Ryt zwyczajny i nadzwyczajny w kościele katolickim. Wykład poprowadzi Pallotyn ks. prof. Jacek Nowak. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
6. W czwartek 02 grudnia o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
8. W sobotę dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30.
9. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych lub ich rodzin.
10. W Szczęść Boże znajdują się warunki Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, do których serdecznie zachęcamy.
11. W niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.30, potem adoracja prywatna, o godz. 17.00 Adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
12. W świetlicy w Strachowie 7 grudnia o godz. 8.30 odbędzie się szkolenie rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
13. Zgodnie z tradycją, w najbliższą – drugą niedzielę adwentu – wypada Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W tym dniu będziemy zbierać także ofiary do skarbon na rzecz naszych sióstr i braci w wierze mieszkających na terenie byłego Związku Radzieckiego.
14. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
15. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok.
16. Zachęcamy do nabywania świec Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece w kształcie kuli w cenie 12 zł i mniejsze w cenie 6 zł.
17. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Płocka zachęcają do złożenia daru 91 koronek do Bożego Miłosierdzia na 91 rocznicę pierwszego objawienia Pana Jezusa w Płocku. Więcej informacji o inicjatywie w Szczęść Boże.
18. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
19. Zachęcamy do nabywania publikacji poświęconej naszej trosce o zmarłych, publikacji poświęconej Godzinie łaski oraz filmu DVD Największy z cudów.
20. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego nowego numeru czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone naszemu oczekiwaniu na przyjście Pana oraz artykuły dotyczące naszej wiary.
21. Dziękujemy za złożone ofiary na instalacje fotowoltaiczne.
PROBOSZCZ

Udostępnij to