Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 lutego 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 lutego 2021 r.
przez

2. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B

 1. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież otrzymują specjalne pamiątki, które wklejają na specjalny folder.
 2. W zakrystii wywieszona jest lista stowarzyszeń i grup modlitewnych, które chciałyby poprowadzić rozważania Drogi Krzyżowej o 17.15 lub 20.00.
 3. We wtorek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
 4. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający.
 7. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych lub ich rodzin.
 8.  Za tydzień przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 16.45 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 9. Za tydzień 7 marca po Mszach św. członkowie Odnowy w Duchu świętym zbierać będą ofiary do puszek na pokrycie kosztów leczenia terapią genową chorej 2 letniej Laury Paczuły z Ciechanowa. Koszt terapii wynosi 9 mln złotych. Brakuje jeszcze 2 miliony. W tym dniu odbędzie się również kiermasz ciast.
 10. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.00. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w roku ubiegłym, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
 11. W II Dzień Świąt Wielkanocy o godz. 13.45 przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1971 i 1996 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 10 marca, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
 12.  Zachęcamy do korzystania z Konfesjonału Młodych, który czynny jest w każdą sobotę w godz. 19.00 – 20.00.
 13. Biskup Płocki Piotr Libera w czasie pandemii udzielił dyspensy od udziału we Mszy św. osobom zainfekowanym, starszym oraz czującym obawy przed zarażeniem. W takim przypadku, trzeba przeżyć tę Mszę św. przy środkach masowego przekazu tak, jak byśmy byli w kościele. Msza św. na fb-u transmitowana jest w każdą niedzielę o godz. 10.00. W czasie Komunii św. możemy przyjąć Komunię Duchową. Gdy takich obaw nie mamy i gdy nie jesteśmy zainfekowani, zapraszamy do udziału we Mszy św. fizycznie, pamiętając o dezynfekcji, o zachowaniu dystansu społecznego i przychodząc w maseczkach ochronnych.
 14. Z racji trwającej pandemii oprócz zaplanowanych uroczystości komunijnych 16 i 30 maja proponujemy również Uroczystość Pierwszej Komunii św. w sobotę 15 maja o godz. 8.45 i 11.15 oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych 29 maja o godz. 8.45 i 11.15. Prosimy o kontakt rodziców z katechetami.
 15.  We Wielkim Poście planujemy kolejny raz Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 26 marca po Mszy w naszym kościele o godz. 18:00. Zgłoszenia na stronie www.edk.org.pl. Wszelkie informacje oraz kontakt przez stronę facebook – https://www.facebook.com/edkplonsk
 16.  W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
 17.  Na stolikach za ławkami znajduje się Księga Trzeźwości, gdzie możemy wpisać swoją abstynencję na Wielki Post lub dłuższy okres.
 18.  Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
 19.  Zachęcamy do nabywania Modlitewnika czcicieli św. Józefa oraz Akt poświęcenia się św. Józefowi wraz z filmem i Litanią. Pomoce poświęcone kultowi św. Józefa znajdują się na stoliku za ławkami.
 20.  Ze stolików za ławkami możemy nabywać Baranki Wielkanocne, dzieło Caritas w cenie 5 zł.
 21.  Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże zamieszczone są Informacje Redakcji Audycji Katolickich TVP dotyczące Rekolekcji wielkopostnych w TVP3 dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z sezonem grzewczym. Komunikat wywieszony został również na tablicy ogłoszeń.
 22.  Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny najnowszy numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuł poświęcony apostazji; czym jest i jakie niesie konsekwencje, artykuły poświęcone św. Józefowi, oraz inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
 23.  Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
 24. Jak ogłaszaliśmy, dzisiaj w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. W chwili obecnej na misjach pracuje 1892 polskich misjonarzy w 98 krajach. Do skarbon ofiary możemy składać również przez cały tydzień.
  PROBOSZCZ
Udostępnij to