Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 maja 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 maja 2023 r.
przez

8 Niedziela Wielkanocna (Zesłanie Ducha św.) A
1. Dzisiaj Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 10.30 i 12.00.
2. Niedziela Zesłania Ducha Świętego, którą dzisiaj przeżywamy, kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy św., która tradycyjnie kończy okres przystąpienia do Spowiedzi i Komunii św.
3. Dzisiaj o 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Natomiast jutro o godz. 15.00 przewidziany jest autokarowy wyjazd do Smardzewa osób chorych i starszych, żeby mogły wziąć udział w przygotowanej dla nich modlitwie i Mszy św. o godz. 16.00.Zgłoszenia w zakrystii.
4. Jutro w Święto Matki Bożej, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
5. Jutro o godz. 19.00 przy figurce w Kownatach Msza św., a w środę 31 maja o godz. 19.00 Msza św. w Szpondowie Kolonia.
6. We wtorek 30 o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Bóg źródłem nadziei człowieka”. Wykład poprowadzi prof. Krzysztof Wielecki. Zachęcamy do udziału w wykładzie.
7. W środę 31 maja o godz. 19.00 w parafialnej kawiarence odbędzie się Walne Sprawozdawczo Wyborcze Zebranie Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian. Zapraszamy na zebranie członków klubu i wszystkich zainteresowanych sportem.
8. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
9. W piątek po Mszy św. o godz. 17.30 różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
10. W piątek i w sobotę o 19.00 spotkania przed Bierzmowaniem. W sobotę prosimy również świadków Bierzmowania.
11. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
12. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający.
13. W sobotę o godz. 8.00 wyjście kapłanów do chorych. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
14. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w koloniach w dniach 15 – 25 lipca 2023 r. Po karty kwalifikacyjne na kolonie prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej lub zakrystii. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
15. Maturzyści mają możliwość spędzeni weekendu lub 1 dnia w Seminarium Duchownym w Płocku zapoznając się z funkcjonowaniem uczeni kształcącej duchownych. Więcej informacji i możliwość zapisu w Szczęść Boże.
16. Za tydzień w naszej parafii odbędzie się XVI Festyn Rodzin. Przewidziano wiele atrakcji a na zakończenie odbędzie się koncert Izabeli Trojanowskiej. Więcej informacji o festynie wraz z programem w Szczęść Boże.
17. Za tydzień będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, ale nie będzie procesji z racji Festynu Rodzin.
18. Zwracamy się z prośbą o składanie rzeczy na konkurs z nagrodami w czasie Festynu Rodzin oraz prośba do Pań o upieczenie ciasta. Chęć upieczenia ciasta zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
19. Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA serdecznie zaprasza dzieci od 3 lat, młodzież i dorosłych do nauki w tej szkole. Zapisy od 01 czerwca. Więcej informacji o szkole w Szczęść Boże.
20. Od 30 czerwca do 2 lipca organizujemy 3 dniową pielgrzymkę na Kielecczyznę. W ramach pielgrzymki odwiedzimy św. Krzyż, św. Katarzynę. Miechów, Michniów, Oblęgorek, Kielce, Bodzentyn, Kałków, Wąchock i inne miejscowości. Noclegi w hotelu Magnolia w miejscowości Zgórsko k/Kielc. Koszt noclegów, przejazdów, wyżywienia i biletów wstępu wynosi 750 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na 10 dni przed wyjazdem. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i u ks. proboszcza.
21. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej. Zgłoszenia u ks. Marcina.
22. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy. Wyjazd 3 czerwca o godz. 6.00 rano. Koszt wyjazdu 80 zł. Zgłoszenia u ks. Marcina.
23. W dniach 23 i 24 czerwca organizowany jest spływ kajakowy od Bolęcina do Śniadowa z noclegiem w Jońcu dla rodziców wraz z dzieci zaangażowanymi w scholi parafialnej i w służbie ministranckiej i harcerskiej. Istnieje możliwość wzięcia udziału w 1 dniu spływu.
24. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie dla naszej parafii kompletu komeż, które będą służyły ministrantom.
25. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną. PROBOSZCZ

Udostępnij to