Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 października 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 października 2018 r.
przez

30. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Tydzień temu w Niedzielę w całej Polsce w świątyniach katolickich odbyło się liczenie wiernych. W naszej świątyni było 1795 niewiast i 1127 mężczyzn. Razem 2922 osoby, co stanowi 22,78 % ogółu wiernych naszej Parafii. Do Komunii św. przystąpiło 759 niewiast i 343 mężczyzn. Razem do Komunii przystąpiły 1102 osoby, co stanowi 37,71 % ogółu obecnych w świątyni. Mówiąc o frekwencji trzeba odliczyć małe dzieci, osoby chore i starsze oraz pracujące w ruchu ciągłym. Wskaźnik, zwany dominicantes wzrósłby wtedy do 27,78 %. Zadajemy wszyscy pytanie, gdzie byli pozostali, tj. 72.22 % wiernych naszej parafii? Siostry i Bracia! Wszyscy winniśmy dążyć do tego by każda niedziela przeżywana była z Chrystusem. W każdą niedzielę powinniśmy mieć czas dla rodziny, powinniśmy odpocząć ale nad wszystko powinniśmy wziąć udział w Niedzielnej Eucharystii. Powinniśmy również dążyć do tego, by w miarę możliwości, w niedzielę przystąpić do Komunii św. Pamiętajmy o starej maksymie: czas ucieka wieczność czeka.
2. W miniony wtorek odbył się w naszej parafii koncert patriotyczny w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Dziękujemy za tę piękną lekcję historii i umiłowania Ojczyzny, którą wspólnie przeżyliśmy. Tak, jak żywe były tradycje umiłowania Ojczyzny w jego rodzinie oraz w wielu naszych rodzinach, tak niech będzie nadal. Pielęgnujmy tradycję przekazując ją swoim dzieciom.
3. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy już po raz X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się w sposób szczególny za prześladowanych w Pakistanie oraz wspieramy ich materialnie. U nas ofiary na ten cel możemy składać do skarbon znajdujących się przy wyjściu z kościoła. Więcej informacji na plakacie na zewnątrz świątyni i na ulotkach znajdujących się na skarbonach.
4. We wtorek 30 października o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: ” Promieniowanie Ojcostwa”. Wykład poprowadzi prof. UKSW dr hab. Witold Starnawski. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
5. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.45, 10.00 i 18.00. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00, a na cmentarzu katolickim o godz. 11.30.
6. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić za zmarłych wspomnianych w wypominkach jednorazowych, a na zakończenie odprawimy procesję wokół kościoła. Wieczorem o 17.00, jak w poprzednich latach, spotykamy się przy grobie ks. Romualda Jaworskiego, gdzie odmówimy Różaniec za obydwu proboszczów, zmarłych duszpasterzy, parafian i naszych bliskich zmarłych za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II z okazji miesięcznego wspomnienia Jego śmierci. Dlatego, wyjątkowo, nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 20.20. Następnie, po zakończeniu modlitw na cmentarzu, przejdziemy do kościoła na Mszę św. za Parafian zmarłych w minionym roku. Zwyczajem poprzednich lat, na początku przypomnimy ich imiona i nazwiska – po odczytaniu każdego nazwiska przedstawiciel rodziny zaniesie, przygotowany przez nas, zapalony znicz przed ołtarz. Niektórzy nasi Parafianie zostali pochowani w innych parafiach. W takiej sytuacji – jeśli rodzina chce, aby zostali oni włączeni do tej Mszy św. – należy nas o tym wcześniej powiadomić. W piątek również przypada pierwszy piątek miesiąca.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny , a od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów.
8. W najbliższą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.30, potem adoracja prywatna, o godz. 17.00 Adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
9. W dalszym ciągu trwają nabożeństwa różańcowe. Dla dorosłych o godz. 17.15 do środy włącznie, zaś dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży oraz pracujących o godz. 18.45 do wtorku włącznie.
10. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
11. Przypominamy, że od 01 do 8 listopada włącznie można codziennie uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu znajdziemy w Szczęść Boże. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Św. Jan Maria Vianney mówił: Jeśli chcemy zapewnić sobie niebo, to módlmy się bezustannie za duszami w czyśćcu ciepiącymi.
12. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie z racji Uroczystości Wszystkich Świętych przeniesiona na 8 listopada.
13. W sobotę 10 listopada w Modlinie odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Więcej informacji o spotkaniu na plakacie na tablicy ogłoszeń.
14. Również w sobotę 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, o godz. 19.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Więcej informacji o koncercie na plakatach, na stronie internetowej parafii i fb.
15. Za tydzień po Mszach św. będziemy mieli możliwość nabycia kalendarza parafialnego na 2019 r. , w którym znajdziemy wiele informacji dotyczących naszych uroczystości i nabożeństw oraz wiele zdjęć z różnych parafialnych wydarzeń. Koszt kalendarza 7 zł. Możemy również nabywać różańce, modlitewniki, albumy i książki religijne.
16. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty. W czasopiśmie znajdziemy artykuły poświęcone 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz artykuły poświęcone Ojcu Pio i 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy do nabywania czasopisma.
17. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy m.in. świadectwa nawróceń oraz artykuły poświęcone modlitwie za zmarłych. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
18. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
19. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości oraz wszelką pomoc świadczoną naszej parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to