Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

22. Niedziela Zwykła, Rok C

1. W minionym tygodniu rozpoczęli pracę w naszej parafii następujący księża: ks. mgr Marcin Stankiewicz, który przybył do nas z Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Grudusku oraz ksiądz dr Piotr Wilkowski z Parafii św. Mikołaja w Gójsku. Witamy serdecznie księży i życzymy, by się dobrze czuli wśród nas, by Pan Bóg pomnażał ich pracę duszpasterską swoim błogosławieństwem w naszej parafii.
2. Po przerwie pandemicznej zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci dziś na godz. 15.00 do parafialnej świątyni. Po Koronce spotkanie formacyjne i organizacyjne w bibliotece parafialnej. Serdecznie zaprasza ks. opiekun i zelatorki.
3. Zapraszamy na spotkanie dla pań, poświęcone atrakcyjności i stylowi współczesnej kobiety. Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 15.15 w sali teatralnej, w podziemiach naszego kościoła. Spotkanie poprowadzi Lidia Tkaczyńska autorka książki „Kobieta z klasą”. Zachęcamy aby na spotkanie każda niewiasta zabrała przyjaciółkę.
4. Jutro o godz. 19.00 w domu parafialnym spotkanie wszystkich osób posługujących jako wolontariusze w Poradni Rodzinnej.
5. We wtorek 30 sierpnia nasz klub sportowy organizuje Rodzinny Spływ Kajakowy Wkrą od Bolęcina do Śniadowa. Koszt spływu 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Początek spływu o godz. 9.00.
6. W środę o godz. 19.00 spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
7. W czwartek pierwszy dzień roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o opiekę i Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli odprawimy tradycyjnie o godz. 8.00. Zapraszamy na nią dzieci, młodzież, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców.
8. Również w czwartek o godz. 12.00 w naszej parafii rozpoczną się uroczystości patriotyczne związane z 83 Rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po zakończeniu Mszy św. przejście na cmentarz do grobu poległych żołnierzy, modlitwa i przemówienia okolicznościowe.
9. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
10. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
11. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza święta i nabożeństwo o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
12. W sobotę dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30.
13. Wyjście do chorych z Komunią św. w sobotę o godz. 8.00.
14. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Nowe osoby prosimy ponownie zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
15. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 17.00. O godz. 17.00 adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
16. W najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30 podziękujemy Panu Bogu za zbiory i będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracy rolników. Zachęcamy przedstawicieli wiosek i zawodów związanych z rolnictwem o choćby symboliczne włączenie się w to dziękczynienie. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na początku Mszy św. odbędzie się poświęcenie wieńców i płodów ziemi.
17. Do minionej soboty w prezbiterium umieszczony był Matki Bożej Częstochowskiej, przy którym modliliśmy się w czasie pielgrzymek i w czasie świąt Maryjnych. W bocznej nawie mamy Obraz Matki Miłosierdzia i obraz Maryi objawiającej Cudowny Medalik. Wciąż zanośmy modlitwy do Boga za pośrednictwem Maryi, aby ustała wojna na Ukrainie i nastał pokój na świecie.
18. Od przyszłej niedzieli dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymywać będą pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejać będą do specjalnych książeczek, które już dzisiaj można zabrać po Mszy św. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane będą przed Mszą św. o godz. 12.00. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św.
19. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych dla uczniów z przedszkoli i klas pierwszych. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców i innych członków rodziny, aby wspólnie modlić się za dzieci rozpoczynające naukę.
20. Przez 3 niedziele, począwszy od 4 września o godz. 17.00 w parafii św. Michała odbędzie się 9 Festiwal organowy. Więcej informacji o festiwalu na tablicy ogłoszeń.
21. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
22. 10 września organizowana jest po raz drugi Młodzieżowa Płońska Piesza Pielgrzymka do Czerwińska n. Wisłą. Szczegóły odnośnie zapisów na plakacie na zewnątrz świątyni. W pielgrzymce może wziąć udział młodzież w przedziale wieku 16-30 lat.
23. Jasnogórska Rodzina Różańcowa serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę o odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasną Górę w dniach 1-2 października br. Więcej informacji w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
24. Zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa, Zakopanego, Ludźmierza, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 10-12 września br. W programie zwiedzanie zamku na Wawelu, Bazyliki Mariackiej, Łagiewnik, świątyni św. Jana Pawła II. W Zakopanem wjazd na Gubałówkę, pobyt w sanktuarium na Krzeptówkach, w świątyni na Olczy, pobyt pod skocznią, w kościele i cmentarzu na Pęksowym Brzysku i na Krupówkach Przewidziane jest również ognisko. Koszt przejazdu, ubezpieczenia, biletów wstępów, śniadań i obiadokolacji wynosi 650 zł. Zaliczka 100 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na tydzień przed wyjazdem Zgłoszenia u ks. proboszcza, w kancelarii parafialnej i zakrystii.
25. Uczestnicy Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są aby je przynieśli jak najszybciej do kancelarii parafialnej.
26. Dziś ostatnia niedziela wakacyjna. Od najbliższej niedzieli Msza święta po południu o godz. 17.30 i 19.00. W szpitalu o godz. 7.30, a w ZOL-u Msze św. w środy i soboty. We Mszy św. w szpitalu mogą uczestniczyć również wierni z poza szpitala.
27. Po konsultacjach z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą Gospodarczą podjąłem niełatwą decyzję zmniejszenia Mszy św. w niedzielę. Zmiana podyktowana została powstaniem 5 lat temu Parafii św. Ojca Pio. Parafia nasza zmniejszyła się o ok. 3 tys. wiernych. Za zmianą przemawiają również krótkie przerwy pomiędzy poszczególnymi nabożeństwami. Często wierni musieli czekać, aż uczestnicy poprzedniej Mszy św. wyjdą z kościoła. Po zmianach godziny nabożeństw wyglądać będą następująco: godz. 7.00; 9.00; 10.30 – za Parafian; 12.00 – dla dzieci; 17.30 i 19.00 – dl młodzieży. Nowe godziny odprawiana Mszy św. obowiązywać będą od 4 września br. Msze św. przyjęte na 8.45 odprawiane będą o godz. 9.00, a Msze św. przyjęte na 11.15 i 12.30 odprawiane będą o godz. 12.00. Chrzty św. w II i IV niedzielę miesiąca odbywać się będą na Mszy św. o godz. 10.30, a w pozostałe niedziele po Mszy św. o godz. 10.30. Wypominki do końca października głoszone będą przed Mszą św. o godz. 9.00 te z 8.45 oraz przed Mszą św. o godz. 10.30 te z 10.00 i 11.15. Od listopada wypominki głoszone będą przed Mszą św. o godz. 7.00; 9.00 i 10.30. Drodzy Parafialnie zapoznajmy się ze zmianą godzin odprawiania Mszy św. oraz przyjmijmy zmianę z życzliwością. Intencje Mszy św. na przyszły rok przyjmowane będą od 1 września.
28. Od najbliższej soboty wznawiamy „Konfesjonał Młodych”, możliwość spowiedzi w każdą sobotę w godz. 19.00 – 20.00.
29. Od czwartku przyjmowane będą intencje mszalne na 2023 r.
30. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
31. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy stepujące artykuły „Objawieniom we Francji”, „Na czy, polega zawierzenie Bogu”, Papież Jan Paweł I będzie błogosławionym oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
32. Za tydzień po Mszach św. będzie możliwość nowej publikacji, którą wydała nasza parafia poświęcona wybranym objawieniom Maryjnym z całego świata, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie naszych antresol. Będziemy mieli również mieli możliwość nabywania publikacji Kolorowe Święte – to kolorowanka dla dzieci.
33. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to