Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 stycznia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 stycznia 2018 r.
przez

4. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dzisiaj o godz. 12.15 w Parafii św. Ojca Pio odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Szkoły Muzyki i Tańca Nutka.
2. We wtorek 30 stycznia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Jezus Chrystus – nauczyciel i pedagog” Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Jan Niewęgłowski. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie. Zapraszamy również osoby, które do tej pory nie uczestniczyły w wykładach do zainteresowania się naszą propozycją i do wzięcia udziału w wykładzie.
3. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o obecność wszystkich ministrantów.
4. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. To święto od wielu już lat przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić za zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie oraz w intencji świeckich instytutów życia konsekrowanego. Zgodnie z prośbą biskupów polskich, wesprzemy także materialnie zakony kontemplacyjne, przekazując na ich potrzeby ofiary zebrane w tym dniu na tacę. Dziękujmy Panu Bogu za cichą i pokorną, ale jakże ważną i potrzebną posługę sióstr i braci zakonnych z tzw. czynnych zgromadzeń zakonnych, a także za ponad 80 klasztorów kontemplacyjnych, gdzie trwa nieustanna modlitwa uwielbienia, dziękczynienia i prośby, zanoszona w różnych miejscach naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
5. W piątek przypada I piątek miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź w czasie Mszy św. i od godz. 17.30.
6. W piątek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
7. W sobotę przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.30 Msza św. i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzający. W sobotę o godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. do chorych w ich domach.
8. W najbliższą sobotę 03 lutego w domu parafialnym od godz. 11.00 odbędzie się mierzenie dzieci w celu przygotowania alb dla dzieci Pierwszokomunijnych. Klasy począwszy od III A przychodzą co pół godziny.
9. W najbliższą niedzielę przypada VIII rocznica śmierci ks. kanonika Mirosława Tabaki. Zapraszamy Parafian na Msze św. w intencji zmarłego proboszcza tej parafii o godz. 11.15, aby modlić się o wieczną szczęśliwość dla Niego.
10. Za tydzień w niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. Od 17.00 adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
11. Porządek kolędy:

Poniedziałek (29 stycznia) – ul. Maksymiliana nr 17 (1 ksiądz); 19 (1 ksiądz ); nr 21 (1 ksiądz ); nr 23 ( 1 ksiądz); ul. Ks. Jaworskiego – mieszkania nad pawilonami i blok nr 4 (1 ksiądz);
Wtorek (30 stycznia) – ul. Ks. Jaworskiego nr 6 ( 1 ksiądz); nr 8 (1 ksiądz); nr 10 (1 ksiądz); nr 12 (1 ksiądz); nr 17 (1 ksiądz);
Środa ( 31 stycznia) : ul. Jaworskiego nr 21 (1 ksiądz); ul. Łąkowa nr 2 (1 ksiądz); Klonowa 6E (3 księży) – 1 ksiądz od klatki A, drugi ksiądz od klatki C i 3 ksiądz od klatki E;
Czwartek 01 lutego: ul. Zielona nr 3 (1 ksiądz); nr 5 (1 ksiądz); ul. Młodzieżowa nr 13 (2 księży) – jeden ksiądz od klatki A, drugi ksiądz od klatki C; ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20 (2 księży);
W czwartek ostatni dzień kolędy.

12. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i zaplanowane prace, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwy ofiarowane w intencjach parafialnych.
13. Osoby, których nie było w czasie kolędy z różnych powodów, a chciałyby mieć wizytę duszpasterską, niech się zgłoszą do zakrystii, kancelarii parafialnej lub zatelefonują w celu umówienia się na wizytę duszpasterską. Nie rezygnujmy tak łatwo ze spotkania duszpasterza z wiernymi, które daje nam kościół, w którym najważniejszą częścią jest modlitwa i udzielenie Bożego Błogosławieństwa całej rodzinie.
14. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy za rodziny, które odwiedziliśmy w czasie kolędy, prosząc o Boże błogosławieństwo dla nich samych oraz dla ich rodzin.
15. Informujemy Parafian, że przez najbliższe lata Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbywać się będzie w III klasie, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych w klasie IV.
16. Przy Ołtarzu Matki Bożej znajduje się kadzidło, kreda oraz woda, które możemy zabrać do swoich domów.
17. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2017 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
18. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz na 2018 r. ze św. Stanisławem Kostką. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
19. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Objawieniom w Lourdes oraz inne ciekawe artykuły. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go znajomym.
20. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
21. Dzisiaj po Mszach św. mamy możliwość nabycia gromnic przed Uroczystością Matki Bożej Gromnicznej.
22. Dziękujemy za ofiary na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to