Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 stycznia 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

4. Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dziękujemy za obecność w naszej wspólnocie parafialnej, modlitwę i głoszone Słowo Boże ks. kan. Adamowi Przeradzkiemu wice dyrektorowi Caritas Diecezji Płockiej.
2. We wtorek 30 stycznia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Rozwój struktur kościelnych w perspektywie historycznej”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Józef Grzywaczewski, były rektor Seminarium Polskiego w Paryżu. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
4. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
5. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. To święto od wielu już lat przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić za zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie oraz w intencji świeckich instytutów życia konsekrowanego. Zgodnie z prośbą biskupów polskich, wesprzemy także materialnie zakony kontemplacyjne, przekazując na ich potrzeby ofiary zebrane w tym dniu na tacę. Dziękujmy Panu Bogu za cichą i pokorną, ale jakże ważną i potrzebną posługę sióstr i braci zakonnych z tzw. czynnych zgromadzeń zakonnych, a także za ponad 80 klasztorów kontemplacyjnych, gdzie trwa nieustanna modlitwa uwielbienia, dziękczynienia i prośby, zanoszona w różnych miejscach naszej Ojczyzny.
6. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
7. W piątek po Mszy św. godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny i o potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci. .
8. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający , a od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
10. W niedzielę przypada XIV rocznica śmierci ks. kanonika Mirosława Tabaki. Zapraszamy Parafian na Mszę św. o godz. 12.00, aby modlić się o wieczną szczęśliwość dla drugiego proboszcza naszej parafii.
11. Porządek wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek (29 stycznia) – ul. Północna nr 20 (1 ksiądz); nr 22 (1 ksiądz); nr 24 (1 ksiądz); ul. Maksymiliana nr 1 (1 ksiądz); ul. Maksymiliana nr 3 (1 ksiądz);
Wtorek (30 stycznia) – ul. Maksymiliana nr 5 i nr 9 (1 ksiądz); nr 7 (1 ksiądz) – po skończeniu kolędy od ostatniej klatki Maksymiliana nr 9; nr 11 (1 ksiądz); nr 13 (1 ksiądz); nr 15 (1 ksiądz)
Środa (31 stycznia) –ul. Maksymiliana nr 17 (1 ksiądz); nr 19 (1 ksiądz ); nr 21 (1 ksiądz ); nr 23 (1 ksiądz); ul. Ks. Jaworskiego – mieszkania nad pawilonami i blok nr 4 (1 ksiądz)
Czwartek (01 lutego) –ul. Jaworskiego nr 6 (1 ksiądz); nr 8 (1 ksiądz): nr 10 (1 ksiądz); nr 12 (1 ksiądz); nr 17 (1 ksiądz)
Sobota ( 03 lutego) – o godz. 8.30 – ul. Baśniowa, Pogodna, Malownicza i Biedronki (1 ksiądz); ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20 (2 księży); ul. Grunwaldzka 65 C (1 ksiądz)
Poniedziałek (05 lutego) – od godz.. 16.00 – ul. Jaworskiego nr 21 (1 ksiądz); ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20A (2 księży); nr 20 B (2 księży)
12. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
13. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i alejkę procesyjną, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
14. Osoby, których nie było w czasie kolędy z różnych powodów, a chciałyby mieć wizytę duszpasterską, niech się zgłoszą do zakrystii, kancelarii parafialnej lub zatelefonują w celu umówienia się na wizytę duszpasterską. Nie rezygnujmy tak łatwo ze spotkania duszpasterza z wiernymi, które daje nam Kościół, w którym najważniejszą częścią jest modlitwa i udzielenie Bożego Błogosławieństwa całej rodzinie.
15. Planujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 25 kwietnia – 4 maja 2024 r. W czasie pielgrzymki będziemy w Kolonii, Paryżu, Lourdes, Tours, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting, zamki nad Loarą i w innych miejscowościach. Koszt pielgrzymki wynosi 5340 zł i 170 euro. Dla stałych klientów koszt wynosi 5090 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1500 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
16. Dziękujemy za udział w Rodzinnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Dziękujemy ks. Marcinowi za przygotowanie konkursu i rodzinom za wykonanie pięknych szopek. Po Mszy św. szopki możemy już zabrać.
17. Od 04 lutego rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w lutym, marcu lub maju.
18. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
19. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
20. Dziękujemy za wpłacenie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże. Cel szczegółowy MAKSYMILIAN.
21. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
22. Po Mszy św. możemy zabrać poświęcone torebki z z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Tam też znajduje się poświęcona woda. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie misji prowadzonej przez księdza Marka Brulińskiego pochodzącego z naszej diecezji, który od 30 lat pracuje w Peru oraz na doświadczenie misyjne naszej młodzieży we wrześniu tego roku w misji ks. Marka.
23. Zwracamy się z prośbą, aby w kruchcie naszej świątyni nie zostawiać zniszczonych książek, obrazków, czasopism i dewocjonalii. Zniszczone rzeczy palimy, a nadające się do użytku przekazujemy do biblioteki.
24. Dziś mamy możliwość nabycia gromnic przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będzie również możliwość nabycia Pisma Świętego i modlitewników z dużym drukiem, obrazów, różańców i innych książek i dewocjonalii. Możemy również nabywać Traktat o prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny i książkę O naśladowaniu Chrystusa.
25. Na skarbonach za ławkami znajduje się parafialny kalendarz na 2024 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
26. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
27. W Szczęść Boże umieściliśmy obietnice Pana Jezusa dla tych, którzy będą obchodzić 9 pierwszych piątków miesiąca oraz warunki nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca, do którego to nabożeństwa zachęcała nas Maryja w Objawieniu w Fatimie.
28. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy ciekawe artykuły: m.in. Stygmaty św. Franciszka, artykuł poświęcony filmowi Powołany, o Międzynarodowych Kongresach Eucharystycznym i o Roku modlitwy Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
29. W Szczęść Boże umieściliśmy również Komunikat przedstawiciela Konferencji Episkopatu Polski ds. życia konsekrowanego na 2 lutego, na Dzień Świętości Życia.
PROBOSZCZ

Udostępnij to