Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 kwietnia 2018 r.
przez

5 Niedziela Wielkanocna Rok A

1. W poniedziałek 30 kwietnia o godz. 16.30 w auli domu parafialnego spotkanie KŻR. Zapraszamy wszystkich członków KŻR oraz wszystkich pragnących włączyć sie w tę piękna modlitwę. Zapraszamy również wszystkich chętnych w każdy poniedziałek na godz. 17.00 na Nabożeństwo ku czci naszego patrona św. Maksymiliana Kolbe.
2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc Maryjny, jakim jest maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośba do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie Figur i Krzyży przydrożnych.
3. W środę o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
4. W czwartek przypada doroczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę.
5. W czwartek w naszym mieście odbędą się również uroczystości patriotyczne związane z Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 w Parafii św. Michała.
6. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
7. Ochotnicza Straż Pożarna w Kownatach organizuje również w czwartek Bieg Konstytucji 3-go Maja. Więcej informacji o Biegu w Szczęść Boże.
8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzający.
9. W sobotę dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Waldemar Dziewulski. Życzymy ks. Waldemarowi Bożego Błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej i życiu osobistym. Ogarnijmy również modlitwą ks. Waldemara.
10. W sobotę od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów.
11. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem Litania do Matki Bożej, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
12. W dniach 14 -17 maja odbędzie się w naszej parafii IX Płoński Maraton Biblijny. W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton. Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu.
13. Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu 19 maja, a 16 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium NMP w Licheniu. Koszt wyjazdu w obu przypadkach 50 zł. Zapisy u ks. Andrzeja.
14. Trwają zapisy na Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 25 maja. Więcej informacji o Parafiadzie na stronie internetowej parafii i na plakatach.
15. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty na Kolonie dla dzieci oraz Kolonie dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich ze specjalnym dla nich programem. Kolonie odbędą się w Dźwirzynie nad morzem dniach 28 lipca 08 sierpnia. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. W kancelarii składamy wypełnione karty wraz z zaliczką 300 zł. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
16. W dalszym ciągu w kancelarii parafialnej możemy składać fanty na Festyn Rodzin oraz zgłaszać chęć przyniesienia ciasta oraz oferować swoją pomoc w organizacji festynu. Zachęcamy do ochotnego włączenia się w to dzieło jakim jest Festyn Rodzin.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
18. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to