Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 lipca 2018 r.
przez

17 Niedziela Zwykła, Rok B

1. Wczoraj dzieci i młodzież wyjechała na kolonie do Dźwirzyna organizowane przez naszą parafię. Każdego dnia na fb-u możemy śledzić odwiedzane miejsca przez kolonistów oraz wspólne spędzany czas.
2. Dzisiaj o godz. 17.30 w naszej świątyni Msza św. a o godz. 18.30 spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Na spotkaniu będzie możliwość zapisania się na autokary do Płocka, do Częstochowy na wejście pielgrzymki i z Częstochowy.
3. W środę wypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o heroicznym bohaterstwie naszych przodków w tamtym, tragicznym dla Polski czasie.
4. W czwartek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
5. W sobotę ok. godz. 11.00 w Szpondowie zatrzyma się na jednogodzinny odpoczynek Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Tradycyjnie, od parafii zawozimy im napoje. Dziękujemy wszystkim, którzy w inny sposób zaangażują się w podjęcie pielgrzymów.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza święta i nabożeństwo o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.20.
7. W sobotę dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30, a od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów.
8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i procesja eucharystyczna. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
9. Za tydzień 05 sierpnia, po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie przed Pielgrzymką do Sierpca w dniach 12-13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, która wyruszy po raz 26, a zapoczątkował ją pierwszy proboszcz naszej parafii, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej i zakrystii. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Andrzej Żywiałowski.
10. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy Nowennę do św. Maksymiliana Kolbego. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
11. Organizujemy 3-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Zdzisławy w Jablonnem w Czechach. W programie również zwiedzanie Trzebnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Świdnicy i Książa oraz w Czechach zamku Lemberk i skoczni w Harachowie w dniach 9 – 11 sierpnia. Koszt wyjazdu z dwoma śniadaniami i dwiema obiadokolacjami , przejazdem, biletami wstępów i noclegami w hotelu TANGO w Jeleniej Górze wynosi 550 zł. Wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę po 1 sierpnia. Zgłoszenia na pielgrzymkę w zakrystii, kancelarii lub u ks. proboszcza.
12. Organizujemy wyjazd do Rostkowa na Diecezjalne Uroczystości związane z 450 rocznicą śmierci św. Stanisława Kostki, pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza. Wyjazd w niedziele 19 sierpnia o godz. 12.45. Powrót ok. 18.00. Koszt wyjazdu 12 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
13. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w Bieszczady proszone są o dokonanie II części wpłaty.
14. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS. W Parafialnym Zespole CARITAS znajduje się wiele ubrań. Zachęcamy do przybycia i wybrania dla siebie potrzebnych rzeczy.
15. Możemy jeszcze zapisać się na Duchową Pielgrzymkę. Przy zapisie otrzymujemy specjalne modlitewniki, składając dobrowolną ofiarę / prezentacja modlitewnika /.
16. Caritas Diecezji Płockiej prowadzi akcję Plecak pełen uśmiechu, która polega na wypełnieniu przyborami szkolnymi plecaków, które przekażemy dzieciom płońskich szkół. Rodziny, które chciałyby włączyć się w akcję, proszone są o odebranie plecaków z zakrystii lub kancelarii parafialnej, wypełnienie ich przyborami i oddanie do 27 sierpnia.
17. W środę rozpoczniemy miesiąc sierpień, w którym – odpowiadając na prośbę biskupów polskich – chcemy powstrzymać się całkowicie od alkoholu, a swoim wyrzeczeniem wyprosić dar trzeźwości dla tych rodzin oraz osób, dla których pijaństwo stało się tragedią. Zatem, w imię miłości do naszych sióstr i braci, zwłaszcza dzieci, które przeżywają codzienny koszmar pijaństwa swoich bliskich, zachęcamy do podjęcia ofiary całkowitej abstynencji. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na sierpień, lub dłuższy okres. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współuzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
18. Zachęcamy Parafian, do spacerów po parafialnym ogrodzie, gdzie znajduje się wiele kwiatów i krzewów.
19. Od 3 lat funkcjonuje w naszej parafii fb. Zachęcamy do śledzenia parafialnego fb-a.
20. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajdziemy list Konferencji Episkopatu Polski dotyczący trzeźwości w sierpniu.
21. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to