Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 listopada 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 listopada 2020 r.
przez

I Niedziela Adwentu, Rok B

1. Nieszporami dzisiejszej niedzieli rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, który jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Do 16 grudnia będziemy rozważać zapowiedź Paruzji – przyjścia Chrystusa na końcu świata. Od 17 grudnia będziemy przygotowywać się do Narodzenia Pańskiego.
2. Adwent jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania. Ideał ten najpiękniej zrealizowała Maryja. Przygotowując się na przybycie Pana, weźmy udział w Roratach i Rekolekcjach.
3. Roraty w Adwencie, tak jak w latach ubiegłych odprawiane będą o godz. 6.30. Z racji pandemii nie będzie Śniadań Roratnich. Na dzieci, które przyjdą na Roraty czekają słodkie niespodzianki. Prosimy Parafian i dzieci o przybywanie z lampionami.
4. Od dzisiaj rozpoczyna się kolejna edycja Rekolekcji Oddanie 33. Więcej informacji w Szczęść Boże. Informacje o rekolekcjach można znaleźć również na portalach internetowych.
5. W środę 02 grudnia o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
7. W sobotę dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30.
8. Od poniedziałku w Mszach św. w naszej świątyni może uczestniczyć 128 osób. Pamiętajmy o dezynfekcji, maseczkach i o równomiernym siadaniu w ławkach i na antresolach.
9. W Szczęść Boże znajdują się warunki Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, do którego serdecznie zachęcamy.
10. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych, ich rodzin lub personelu medycznego.
11. Zgodnie z tradycją, w najbliższą – drugą niedzielę adwentu – wypada Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W tym dniu będziemy zbierać także ofiary do skarbon na rzecz naszych sióstr i braci w wierze mieszkających na terenie byłego Związku Radzieckiego.
12. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
13. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
14. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok.
15. W czasie pandemii, kruchtach naszej świątyni, zamontowaliśmy automatyczne dozowniki z płynami dezynfekcyjnymi oraz automatyczne dozowniki z wodą święconą.
16. Dzisiaj po Mszach św. mamy możliwość nabywania kalendarza parafialnego na 2021 r. / prezentacja kalendarza/. W kalendarzu znajduje się wiele zdjęć z naszych uroczystości parafialnych oraz wiele informacji o naszych nabożeństwach i uroczystościach. Kalendarze znajdują się na stoliku za ławkami.
17. Możemy również nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w kształcie kuli w cenie 12 zł i mniejsze w cenie 6 zł. Świece znajdują się na stoliku za ławkami.
18. Na stolikach za ławkami znajduje się nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów poświęconych naszemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.
19. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na nasze prace.

PROBOSZCZ

Udostępnij to